Search

Jak to vidí muži – dovolená

Společná dovolená je plná kompromisů. Užívat si dovolenkové volno se svým partnerem má řadu výhod, na druhou stranu je ale těžké najít kompromis, aby si dovolenou užil každý z partnerů. Muži dovolenou vidí jinak než jen neustálé se válení na pláži, večeře a koupání. Dalo by se říct, že ideální dovolená pro muže je na ostrově plném barů a veřejných domů, ale není tomu tak. Muži mají rádi aktivní dovolenou ve společnosti, ve které můžou probrat svoje záležitosti a komunikovat bez ohledu na vědomí, že se svými vtípky mohou někoho dotknout. Dny plné adrenalinu, zábavy nepřekazí nářky žen, že se nudí, že si dovolenou představovali jinak a že vrchol aktivity představuje výlet za památkami.

Ideální je varianta, že si můžeme dovolit víc dovolených za rok. První dovolená strávená s naší drahou polovičkou a druhá s přáteli, která je přesně šitá na míru našemu životnímu stylu. Ať už se jedná o dovolené v centru velkých světových metropolí, relaxační dovolené v přímořských resortech s možnostmi adrenalinových zážitků, nebo plně aktivní dovolené v duchu potápěn, rybaření, lezení po skalách, dovolená v divočině, nebo dovolená spojená s výstupem na Kilimanžaro.

 Ideální dovolená pro muže je dovolená plná zážitků. Zažít adrenalin na vodě nebo ve vzduchu, strávit dovolenou v duchu toho, co je naším koníčkem. Od armádní techniky a zbraní, přes auta, golf, paintbal, na lodi nebo ve vinařství, kde se ze z nás stane expert na víno díky vinařskému kurzu. Nebo strávit relaxační dovolenou v místech, kam jsme si přáli vždy se podívat. Nemusíme jezdit na dlouhou dovolenou. Svou dovolenou snů podle našich představ a v duchu našich zájmů můžeme strávit i ve víkendové variantě, kdy vyměníme okopávání záhonků nebo štípání dřeva za víkend plný sportu a her. Nebo v duchu čehokoli, co si budeme přát. Zapomenout na každodenní starosti není jen doména dlouhých dovolených. Na víkendové dovolené načerpáme síly, zapomeneme na chmury a strasti, získáme energii a přesvědčíme se, že na víkendové dovolené stojí za to jezdit častěji. Kalendář je plný zajímavých událostí a každý týden se dá naplánovat nevšední a odpočinkový zážitek. Je jen na nás, jestli zvolíme variantu zprostředkování cestovní kanceláří nebo agenturou, nebo si dovolenou naplánujeme sami. A nebo můžeme vzít auto, nebo sednout na vlak a náš program si vymyslíme cestou.

V letních měsících je plánování o mnoho jednodušší. Plnohodnotnou dovolenou můžeme prožít u řeky s prutem v ruce, bandou kamarádů a velkou zásobou piva a masa. Akorát běda, pokud náš kumpán na naši exkluzivní dovolenou přiveze svoji partnerku. To začne být oheň na střeše. Z pohodové dovolené, kde nemusíte hlídat každé slovo, každý skutek, se stane dovolená pod kontrolou a to nesplní náš požadavek pohodové dovolené. Pokud chceme prožít skutečně vynikající dovolenou, partnerky na vaši pánskou jízdu rozhodně neberte. I když vám to vaši kumpáni třeba neřeknou, připravíte je o jejich pohodové dny. A to není účel. Účel je nehlídat se, načerpat síly, uvolnit se u adrenalinového zážitku, užívat si, jíst, pít a poslouchat dobrou muziku. Bez toho, aniž by nám do toho někdo kecal. Odměnou nám bude nejen načerpání nových sil, ale i spokojenost našich bližních, protože z dovolené přijedeme nabiti novou energií, kterou můžeme rozdávat našim blízkým. Naopak ze společné dovolené nevypadneme tolik z běžného režimu.

Aktivity musíme přizpůsobovat stejně jako v běžném životě, musíme brát ohled na to, aby se naše partnerka cítila dobře. Měnit plínky budeme stejně jako je měníme v realitě. Běžné starosti v jiném prostředí s naší drahou polovičkou jsou sice fajn, ale dovolená, kde máme čas sami na sebe, plníme si svoje sny, prožíváme každý den jako kdysi má něco do sebe. A vytěžíme z ní maximum nejen my, ale i naše okolí. Přijedeme uvolnění, plní síly, plní zážitků a to potřebujeme. Ať už se jedná o to, že jsme vystoupali na Kilimandžáro, prožili 14 dní v barech v Los Angeles, rybařili od rána do večera,nebo jsme si udělali tour de pivovar po naší krásné vlasti. Sále totiž budeme tvrdit, že dovolené s naší drahou polovičkou jsou fajn. Ale dovolená bez omezení, ta je ještě lepší. Ale platí, že nic se nemá přehánět. Čerpání nových sil, Zdar.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *