Jak často si dopřát masáž

Máte problémy se zády, chcete se naučit víc relaxovat a odpočívat nebo máte chuť vyzkoušet erotickou masáž? Ať už si vyberte jakýkoliv druh masáže, tak byste měli chodit pravidelně a pracovat na zlepšení psychického a fyzického stavu delší dobu. Víte, jak často si dopřát masáž, aby to bylo vašemu zdraví prospěšné?

 

Jak vybrat masáž

V první řadě si vyberte druh masáže. V současné době existuje velké množství masáží a profesionálních masérů, kteří se dál ve své činnosti vzdělávají. Pokud máte problémy se zády nebo potřebujete rehabilitovat po úraze, tak je ideální sportovní masáž. Pokud si chcete odpočinout od práce, od starostí a udělat něco pro sebe, skvělou volbou je relaxační nebo aromaterapeutická masáž. Pokud máte problém s přijímáním vlastního těla, s nechutí k sexu nebo máte problémy s otěhotněním, vyzkoušejte erotickou masáž.

 

Vyberte si maséra

Dalším krokem je výběr maséra nebo masérského studia. V každém případě vám musí být daná osoba sympatická a vysvětlit vám vše, co vás čeká. Pokud si vybíráte masérské služby ve svém bydlišti, největší nabídku naleznete ve větších městech, vyzkoušet můžete například masáže v Praze. V případě erotické, nuru nebo mýdlové masáže, si vybírejte také podle toho, jak se vám daná masérka líbí. Jen tak dosáhnete snáz vzrušení a uvolnění.

 

Jak často chodit na masáž

Pokud jste si vybrali sportovní a rehabilitační masáže, tak se poraďte s masérem, jak často je navštěvovat. Určitě by se mělo jednat o pravidelné docházení, které je nejen léčbou, ale i příjemným zpestřením pracovního týdne. Ideální je docházet na masáž jednou za dva týdny, případně jednou za měsíc. Co se týče aromaterapeutických masáží nebo jiných zážitkových masáží, dopřejte si je alespoň jednou měsíčně. Tantrická masáž, která je spojená s erotickou masáží není časově nijak omezená a dopřát si ji můžete klidně i každý týden.

 

Na co si dát pozor

K obecným pravidlům, co dělat po masáži patří dostatečný pitný režim. Po masáži se tělo čistí a vylučuje nečistoty, můžete si tak všimnout, že chodíte častěji na toaletu. Je to dáno i rozhýbáním lymfatického systému. Vypijte denně alespoň 2 až 3 litry čisté vody, po masáži klidně litr až dva přidejte.

Po masáži se nedoporučuje sprchovat, vonné oleje se do těla vstřebávají ještě nějakou dobu po ukončení masáže. Dopřejte si taky klid a pohodový zbytek dne, nenamáhejte se, necvičte a hlavně se snažte nevyčerpávat ani psychicky. Nechte doznít příjemné emoce, které by vám správná masáž měla navodit a těšte se na další týden, kdy vás tento zážitek čeká znovu.