Jak si neuříznout ostudu na svatbě!

Konečně je to tady! Zase z vás bude svatební host a vy si užijete dobrého jídla, zábavy i společnosti. Jak ale vše zvládnout s grácií a stylově?

 

Respektujte přání novomanželů

Pozorně si přečtěte pozvánku a případně se doptejte těch, kteří mají svatební veselí na starost. Jsou páry, které neřeší žádný dresscode, ale pak je mnoho z těch, kteří pořádají tématickou svatbu, na kterou je vhodné se obléci v učitém stylu či barevném ladění. Stejně tak dbejte i na požadavek příchodu v určitý čas, ne dříve ani později. Taktéž je vhodné mít informaci ohledně svatebního daru. Na stále větší oblíbenosti však nabývají finanční příspěvky. S tímto trendem přibývá i možností, jak originálně hotovost darovat.

 

Vhodně se oblečte

Titulek možná zní úsměvně, ale vy na sobě máte jistě zase ty černé šaty, protože se v nich cítíte pohodlně a partner oblek, který mu je sice těsný, ale jiný nevlastní. Zapomeňte na pohřební tmavou a vyrazte i s partnerem do půjčovny společenských šatů! Partnerovi pořiďte padnoucí pánský svatební oblek a pro sebe si vyberte ty pravé šaty na míru.

 

Přijďte s dobrou náladou!

Svatba je pro novomanžele náročná – obřad, focení, jídlo, hry, neustálá pozornost. Jsou prakticky v jednom kole. Malinko jinak to mají svatební hosté, kteří často část svatebního dne tráví čekáním. Jak hosty zabavit, je často na placených organizátorech, DJ či svědcích, ale někdy se vše zkrátka nepodchytí. Nedávejte najevo, že se nudíte. Raději něco vymyslete, zorganizujte, nebo si povídejte se sousedy u stolu.

 

Polka? To je dezert?

Mnoho párů již opouští zažitý stereotyp tanců, jako je polka či valčík a volí modernu. Jenže spousta rodičů či prarodičů klasiku vyhledává. Není nic trapnějšího, než když vás vyzvou, ať vezmete třeba matčinu nevěstu do kola a všichni se na vás dívají. V takových situacích vám nezbude nic jiného, než se zvednout a jít. Naučte se proto alespoň základní kroky a rytmus, byť by mělo jít o obehrané “krok sun krok”.

 

Pár drobností s sebou

Ať již zábavu rozjedete jakkoliv, následující pomocníci vás vždy zachrání – sprej na osvěžení, deodorant, pudr na mastnou pleť či na osvěžení povadlého účesu, žvýkačka, léky na trávení, náhradní punčochy, náhradní pohodlná obuv na večer, spínací špendlík, kdyby něco povolilo a náhradní košile pro pány. Nezapomeňte také drobnou hotovost, na tombolu, dražení podvazku nevěsty či jiné zábavné kratochvíle, které slouží k získání drobného finančního příspěvku pro novomanžele do společného života.

Tak vzhůru do svatebního veselí!