Let balonem! Sny se plní

hot-air-balloons-439331_640Nádherný a nezapomenutelný zážitek. Možná bych měl napsat i neopakovatelný, ale tajně doufám, že k mým 50sátým narozeninám nebo k Vánocům nám opět někdo daruje tento zážitkový dárek. První dojmy. Obava z letu. Ta ovšem pominula při pohledu na profesionalitu pilota. Nedumal nad tím, co kde a jak, náš pilot byl jakoby s balonem srostlý. Lety balonem můžeme jen doporučit. Úžasné pohodlí, individuální přístup, doporučujeme jako svatební let. Svět je shora tak tichý, klidný a krásný.  Stromy jsou jako malé zelené hvězdičky, pole jako barevné koberce, červené střechy domků, vesničky jako z lega a vlakové koleje jako modelová železnice. Z větších výšek je svět jako na dlani, z těch nižších zvláštní pocit, tak nízko, dotýkáme se vršků voňavé řepky a přece letíme. Letět balonem je tak nádherný relax.

Let balonem Praha! Stín balónu se tiše klouže nad naší stověžatou matičkou

V balonu jsme sledovali krajinu pod námi, fotili ostošest a přitom nám pilot odpovídal na naše otázky a také vyprávěl příhody, které se mu za ta dlouhá léta přihodily. Praha leží v Pražské kotlině ponořená do zeleně. Letět balonem Praha nabízí úžasný pohled na okolí města a přilehlé řeky. A je to tady. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu  – Staré Město, Josefov, Malá Strana, Nové Město a Vyšehrad. Od pilota se dovídáme, že právě shora koukáme na nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervaci v Evropě. Let balonem Praha nabízí pohled na tisíce stavebních a uměleckých památek, které se z výšky jeví jako špendlíkové hlavičky.

balloon-envelope-64866_640

Let balonem Konopiště splnil naše očekávání

Ženu zajímalo, jak vlastně horkovzdušný balon funguje. Směr a rychlost určuje proudění vzduchu. Při různých výškách je různý vítr a tak pilot s balónem stoupá a klesá, aby našel správné proudění. Zámek Konopiště – ten zajímá pro změnu zase moji maličkost. Červené střechy věží jsou zde. Kousek pod mostem, pod kterým bývají medvědi, předvádějí dravci turistům své umění lovu. Máváme lidem dole a oni nadšeně mávají nám. Připadám si úžasně. Být středem pozornosti při letu balonem Konopiště je opravdu nezapomenutelný zážitek.

hot-air-ballooning-436442_640