Motorka jako splněný sen

V loňském roce jsem se konečně dočkal a mohl si splnit svůj letitý sen o nové motorce. Jasnou volbou pro mě bylo silniční enduro. Jakmile jsem vybavil sebe správným motorkářským oblečením, vrhl jsem se na „vyladění“ svého nového stroje.

Samo sebou jsem si dopřál pár drobných doplňků, které mému enduru skvěle vytunily vzhled. Ale hlavní otázkou pro mne bylo, jaká vybrat zavazadla. Mám totiž v plánu vyrážet na delší cesty a to nejen po České republice, ale i do zahraničí. No a třeba do Alp se rozhodně úplně na lehko nevydáte.

Jasnou volbou pro mě byly motokufry Givi s jednoznačně kladnými referencemi od spousty motorkářů. Tyto kufry na moto splňují přesně mé požadavky. Nejen že mají velmi atraktivní vzhled, jsou navíc kvalitní, cenově dostupné a výrobce nabízí široký sortiment včetně doplňků a příslušenství. Nadšený jsem pak byl i ze snadné montáže a následně i manipulace při využívání kufrů.

Vzhledem k tomu, že předpokládám delší moto výlety, mé požadavky byly jasné. Moto kufry musí mít dostatečný objem, musí být odolné, stabilní, vodotěsné a uzamykatelné. S rozhodováním mi skvěle pomohli i odborníci z MOTO S+P. Jakožto výhradní dovozci Givi pro ČR mají kompletní sortiment a především bezvadný přehled! Výběr nakonec padl na celohliníkové kufry, které mi zcela vyhovovaly a zároveň jsem mohl sladit kufr horní s těmi bočními. Tyto moto kufry mají také perfektní vychytávku v podobě vnitřních tašek. Tyto tašky tvoří díky voděodolnému materiálu další ochrannou vrstvu a věci je tak možné přenášet mnohem pohodlněji než s celými hliníkovými kufry.

Nicméně jsem zjistil, že je spousta dalších věciček, které je na motorce třeba dobře umístit tak, aby nebránili bezpečnému řízení, byly chráněny proti vodě. Kam s doklady, telefonem, navigací, nářadím, bezpečnostním zámkem …?

Odpovědí pro mě byly motobrašny a opět jsem zůstal věrný značce Givi. Ač jsou tyto brašny textilní, jsou buď přímo z vodoodpudivých materiálů, s vodotěsnými zipy nebo jsou vybaveny pláštěnkou proti vodě. Třeba na doklady, peníze apod. pro mne ideální tankvank, který se snadno uchytí na objímku a kdykoliv potřebuji, je snadno přenosný v ruce nebo s popruhem přes rameno. Brašny na moto beru už jako samozřejmou výbavu a z motorky v podstatě nesundávám. Využiji je při svých dlouhých cestách stejně tak jako při krátkých jednodenních vyjížďkách. Naposledy jsem investoval do vodotěsných brašen do padacích rámů a rozhodně jsem neudělal chybu. Skvělé místo pro převoz nářadí a věcí, které potřebuji mít rychle po ruce.

Mohu se tedy směle zařadit mezi ty motorkáře, kteří moto brašny nebo kufry s klidným svědomím doporučí všem ostatním. A teď už nezbývá nic jiného než si užít bezstarostnou jízdu!