Pánové, umíte si vybrat spodní prádlo?

Naši dědečkové se museli spokojit jen s jedním typem prádla, s trenýrkami z ne vždy příjemné látky. Dnešní muži si mohou vybrat mezi mnoha typy a materiály, přesto často chybují. V čem?

 

Základem je pohodlí

O spodním prádle bychom neměli ani vědět, Jakmile nás někde tlačí, škrtí nebo škrábe, je to špatně. Moderní materiály jsou na dotek příjemné a nijak neomezují v pohybu, přesto muži dělají při výběru jednu velkou chybu. Podle průzkumů až 70 % mužů nosí špatnou velikost a tím pádem neplní spodní prádlo svůj účel. U mužů má totiž poskytovat také oporu jejich intimním partiím a tak je chránit. Anatomický tvar střihu prádla kopíruje tělo, musí však dobře sedět a tedy mít dobře zvolenou velikost, Zatímco ženy mají tendenci si kila spíše ubírat a kupovat si velikosti menší, muži to dělají naopak a sáhnou po velikosti větší, než opravdu potřebují. I tak jim prádlo může být pohodlné, při správné velikosti by však bylo ještě o kus pohodlnější. Střihy prádla se liší především podle toho, zda mají či nemají nohavičku.

Bez nohavičky jsou stále oblíbené slipy, které mají své příznivce napříč generacemi. Mnoho mužů bez nich neudělá ani krok a často je můžeme vidět u profesionálních sportovců. Jsou anatomicky tvarované a poskytují dokonalou oporu i při velmi intenzivním pohybu. Hodí se pod jakékoli oblečení na sport i do práce, vždy budou perfektně sedět a pod oblečením nebudou vidět.

S nohavičkou jsou boxerky, které milují především mladší muži. Navíc se řadí mezi nejvíce sexy prádlo z pohledu žen, protože dělají pěkné pozadí. Upnutý střih obepne postavu, anatomický střih poskytuje oporu tam kde má a většinou ploché švy minimalizují riziko podráždění pokožky. I pro sport jsou boxerky vhodné díky dobré opoře. Pod oblečení je lepší věnovat chvíli času výběru, aby pod upnutými kalhotami nebyl vidět lem nohavičky a nekazil tak celkový vzhled. Pod volným oblečením jsou boxerky téměř neviditelné.

Výběr spodního prádla tak záleží především na osobních preferencích, zda je vám příjemnější střih s nohavičkou nebo bez ní. Samozřejmě je možné oba typy střídat podle potřeby a nemít v šatníku pouze jeden.