Spodky pro opravdové chlapy

Londýnská, milánská, pařížská i newyorská přehlídková mola chrlí sezónu co sezónu nejnovější trendy v pánské módě. Zrcadlí práci světových návrhářů, udávají směr, kterým se bude pánská garderoba ubírat a co bude plnit regály v obchodech. Na první pohled odhalí, zda bude „hit“ nedbalá elegance nebo se konfekce inspirativně obohatí v minulosti. Měsíce předem je jasné, zda budou v kurzu saka, svetry, trička, polokošile nebo se muži najdou v originálních kardiganech nebo exotických harémkách, či tunikách. Ke škodě všech, o poznání méně pozornosti je věnováno spodnímu prádlu a funkčním plavkám. Jako by muži v negližé nebyli vítáni.

 

Opak je pravdou

Muži ve spodním prádle tráví daleko více času, nežli ženy. Není vůbec výjimečné, že se oděni pouze v trenýrkách pohybují po většinu svého volného času po bytě a berou tento lehký outfit jako volnočasový. Nepřipadá jim zvláštní vyrazit v trenkách posekat zahradu, zaběhnout na balkon vykouřit cigaretu nebo v nich omýt a naleštit svého čtyřkolového kamaráda. Trenýrky jsou nedílnou součástí jejich životů, cítí se v nich stejně dobře, jako ryba ve vodě.

 

Funkčnost na prvním místě

Základním předpokladem pro vhodný výběr spodního prádla u mužů je jeho funkčnost. Zejména borci těžce fyzicky pracující požadují vzdušné materiály sající pot, co nejméně švů a pohodlné lemy. Náročným filtrem kritérií pro fachmany prošly trenky STYX. Nejenže jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, ale jsou i esteticky krásné. V testování pracovního výkonu obstály a vyhovují svou strukturou vláken i z hlediska objemu a tepelných vlastností při zvýšené tělesné zátěži.

 

Proti gustu žádný dišputát

Nekonečná variace designových látek dává možnost každému kusu udělit punc originality a těšit se z toho, že se spodky stanou kreativním kouskem pánského šatníku. Alespoň tak to měli v úmyslu styxoví tvůrci – dva pražští barmani, kteří v roce 1992 povznesli nevšední trenýrky nad fádní přežitek klasických slipů.

Mysleli přitom i na pořádné chlapy. Na kluky, kteří umí „fouknout do rukávů“ a ke své práci si zaslouží pořádné oděvy, byť i ty látkovou plochou nejmenší. Londýnští, milánští, pařížští i newyorští módní návrháři by se mohli přijet do Prahy učit. Oděvní tvorba má v Česku dlouhou tradici a v posledních letech zažívá opětovnou renesanci.