5 tipů, jak pečovat o své auto

Ať už auto používáte denně při dojíždění za prací nebo do školy, případně jej využíváte na větší nákupy, rozhodně věnujte čas péči o něj. Nezapomínejte na pravidelné servisní kontroly, úklid interiéru i exteriéru a dodržujte základní pravidla při přezouvání pneumatik.

 

1) Používejte auto kosmetiku

Stejně jako při péči o své tělo a tvář, kdy používáte kosmetiku, nebojte se používat i kosmetiku, která je určená pro péči o váš automobil. V zimě se rozhodně vyplatí používat prostředky, chránící auto proti sněhu, mrazu, ale také posypové soli a posypovým materiálům. Oceníte také přípravky proti korozi, které vašemu autu významně prodlouží životnost a zlepší jeho stav na technickou kontrolu.

 

2) Pravidelné prohlídky a servis

Nezapomínejte na pravidelný servis a prohlídky vašeho vozu, kdy se řeší i výměna motorového oleje, doplnění vody do chladiče a další kapaliny. Zároveň pravidelná prohlídka odhalí technickou závadu a problém ještě před tím, než vám způsobí větší škody, případně se vyhnete nebezpečné jízdě.

 

3) Úklid interiéru

Věnujte čas úklidu auta. Není nic horšího než když se v autě válí odpadky a přitom vám chybí například některé části povinné výbavy. Myslete na to, že často můžete vést děti do školy, případně prarodiče k lékaři. Nikdo by se neměl bát, že se ušpiní tím, že si do vašeho auta sedne. Vysávejte auto, otírejte prach a jednou za čas impregnujte i kožené sedačky, případně vyperte látkové potahy.

 

4) Pohodlí a komfortní cestování

Aby vaše cestování bylo co nejpohodlnější, nebojte se jako spolujezdec do auta přibalit nafukovací cestovní polštář, případně si vzít s sebou na cesty i deku. V autě můžete také vozit skládací bednu na nákup, aby vám nákup a věci nelítaly po celém kufru. Komfortní cestování vás čeká také, pokud bude auto ve skvělém technickém stavu, aby byla vaše jízda plynulá a bezpečná.

5) Geometrie kol a přezouvání

K plynulé jízdě pomáhá pravidelné přezouvání pneumatik. Nové pneumatiky byste si měly pořídit vždy, když na těch ojetých pneumatikách není už téměř žádný vzorek a hloubka dezénu neodpovídá povinným normám. Při přezouvání letních a zimních pneumatik, myslete také na přilnavost auta k vozovce. Vždy si nechte udělat i geometrii kol. Tato služba je téměř nutností i po nehodě nebo při jakémkoliv defektu kola.