Chcete hrát hokej? Víme, co všechno budete potřebovat

Chcete začít sportovat? To je jednoznačně skvělý nápad. Sportem k pevnějšímu zdraví, říká se. Jelikož dnes na každém rohu potkáváme rychlá nezdravá občerstvení, kterému ne vždy odoláme, pohyb se hodí. Pánové se většinou uchylují k fotbalu, ale v poslední době se stává čím dál oblíbenějším sportem hokej. Chcete taky začít hrát hokej? Víme, co k tomu budete všechno potřebovat.

Každý hokejový nadšenec ví, že kompletní hokejová výstroj něco stojí. Není to nic levného, vždyť to zahrnuje opravdu mnoho věcí a sportovního vybavení. Co do hokejové výstroje spadá?

 

Hokejové brusle

Nedílnou součástí hokejové výstroje jsou rozhodně hokejové brusle. Ty potřebujete k tomu, abyste se na ledě mohli vůbec pohybovat. Při výběru bruslí se zaměřte na jejich velikost, brusle musí jednoznačně padnout, především musí sedět v okolí kotníků a pat. Brusle musí nohu perfektně svírat, je to z důvodu bezpečnosti a taky z důvodu rychlejšího pohybu na ledě.

 

Hokejka

I hokejka je nedílnou součástí hokejové výstroje. Jedná se o další nutnost, bez které hokej hrát nemůžete. Hokejka se skládá ze dvou částí, a to z čepele a její násady. Zatímco čepel je vyrobená z pevného materiálu, násada hokejky by měla být pružná. Hokejky se od sebe liší hlavně úhlem a taky svou délkou.

 

Hokejové rukavice

Součástí hokejové výbavy jsou i hokejové rukavice, které se používají k ochraně rukou hokejisty. Chrání konkrétně dlaně při držení hokejky. Hokejové rukavice by měly mít koženou dlaň, obecně by měly být vyrobeny z velice odolného materiálu.

 

Hokejová helma

Při hokeji je nutné chránit si hlavu. S tím pomůže hokejová helma, která je nejdůležitější částí hokejové výstroje. Na hokejové helmě by se nemělo vůbec šetřit. Helma by měla být vyrobena z kvalitního a pevného materiálu, který zmírní nárazy a nerozbije se při prvním zásahu pukem. Také by měla být vybavená odvětráváním, což zajistí správný odvod potu hokejisty.