Instantní sex – kam se poděla vášeň a sounáležitost?

Ať už je viníkem konzumní doba, neustálá potřeba lidstva honit se za penězi a majetkem či třeba jen prostá únava a lenost, postupně se vytrácí vášeň a snaha investovat svůj čas do lidí. Tento trend se podepisuje na všech oblastech lidského života a to včetně té sexuální. Jak je to možné?

 

Masturbace je pohodlnější

Je obecně zažité, že muži chtějí sex pořád a ženy jsou ty, které neustále bolí hlava a vymlouvají se na všechno možné, jen aby nemusely dostát svým manželským povinnostem. Doba se však mění a i v této oblasti je již dávno všechno jinak. Čím dál více se ve svém okolí setkávám se situacemi, kdy se mezi partnery dá frekvence sexu spočítat na prstech jedné ruky a tím, kdo odmítá častější intimnosti, je právě muž. Obecně se ihned nabízí vysvětlení v podobě nevěry, avšak celá příčina je mnohdy více prozaická – pánové jsou líní. Proč se večer zdržovat vzájemným mazlením, zbytečně dlouhou předehrou a jinými výmysly, které si ženy stvořily, jen aby zdržovaly samotný akt, když pustit si snadno dostupné porno a dosáhnout orgasmu mohou již za pár minut?

 

Žena stojí moc peněz

Dalším aspektem, který se však týká pouze svobodných mužů, je otázka financí. Získat a udržet si ženu totiž stojí příliš mnoho času, úsilí a hlavně peněz. I proto se mnoho nezadaných mužů pro single způsob života rozhoduje schválně. Sex je totiž více než dostupný v mnoha formách – existují erotické párty nebo erotické masážní salony s krásnými ženami, které jsou odbornicemi na tantrické masáže či nuru masáže. I samotná koupě prostituky v dnešní době tvoří polovinu nákladů, které by muž měl, kdyby ženě koupil květiny a pozval ji na večeři do restaurace.

Kam se však poděly tradiční hodnoty, láska a sounáležitost? A pokud to bude takto dál pokračovat, nevyhyneme jako lidstvo?

Nechme se překvapit budoucností.