Jak na osazení pistolových kolimátorů pro skryté nošení

Kolimátor může výrazně přispět k zlepšení vaší střelby. Víte, na jaké zbraně můžete osadit pistolové kolimátory a jak správně na to?

 

Pistolové kolimátory se těší velké oblibě

Pistolové kolimátory pro skryté nošení získávají v posledních letech na oblibě. Lze je přitom osadit na takzvané zbraně optics ready, které mají již z výroby přípravu na kolimátor.

 

Co budete k osazení potřebovat?

Pro správné osazení kolimátoru od Holosunu budete v prvé řadě potřebovat montážní destičku podle výrobce a modelu dané pistole. Platí přitom, že kolimátory Holosun jsou do určité míry kompatibilní s destičkou pro Shield – RMS.

Stačí jen provést drobnou úpravu. Ta spočívá v upilování dvou aretačních bodů na destičce. I když se to nemusí zdát jako úplně ideální řešení, je však zcela funkční a ničemu nevadí.

 

Z jakých kolimátorů můžete vybírat?

Na závěr vám dáme ještě dva konkrétní tipy na kolimátory, které si můžete pořídit v případě, že se chcete ve střelbě zlepšit.

Jedná se o kolimátor Holosun HS407K, který nabízí osnovu o velikosti tečky 6 MOA. Jedná se o skvělé řešení pro zbraně kompaktních rozměrů a většina uživatelů u tohoto kolimátoru oceňuje právě rychlost střelby.

Druhou zajímavou možností je pistolový kolimátor Holosun HS507K, který disponuje tečkou o velikosti 2 MOA. Jedná se o ideální řešení pro competition zbraně, u kterých budete střílet na větší vzdálenost než 20 metrů.

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.