Jak připravit auto na dovolenou?

Jedete na dovolenou vlastním autem? Nezanedbejte jeho přípravu. Předejdete tak zbytečným komplikacím. Na co všechno se zaměřit?

Návštěva odborného servisu a důkladná kontrola vašeho vozu vám ušetří starosti i peníze. Co všechno nechat v autě zkontrolovat před dlouhou cestou?

 

Začněte kontrolou pneumatik

Nejčastějším problémem bývají podhuštěné pneumatiky, které zhoršují ovladatelnost auta
a velmi snadno se prorazí. Zkontrolujte proto tlak ve všech kolech – i v tom rezervním.

 

Čistá světla prodlouží život vám i vašemu autu

Budete cestovat v noci? Dobrý stav světlometů je pro bezpečnou jízdu zásadní. Zašlé světlomety neosvětlí vozovku dostatečně, takže by snadno mohlo dojít k nehodě.

V autoservisu vám světlomety vyčistí a vyleští. Tím se nejen prodlouží jejich životnost, ale hlavně se výrazně zlepší světelné podmínky. Navíc budou vypadat jako nové, takže pokud máte v plánu auto v blízké době prodat, jeho cena se díky renovaci světlometů navýší.

O renovaci světlometů se můžete pokusit i v domácích podmínkách, tam ale nemáte jistotu, že výsledek bude opravdu takový, jak si přejete.

 

Jak jsou na tom vaše brzdy?

Vyrážíte do hor, kde své auto vystavíte horským průsmykům, zatáčkám a krkolomným sjezdům? Myslete na stav svých brzd. V autorizovaném servisu vám doplní brzdovou kapalinu, zkontrolují brzdové komponenty i ruční brzdu.

 

Cestujete v horku? Klimatizace vás zachrání!

Dbejte na své pohodlí a nechte si doplnit chladivo v klimatizačním okruhu. Není nic horšího než dlouhá cesta autem v tropickém vedru.

 

Na co ještě nezapomenout?

Samozřejmě zkontrolujte také funkčnost stěračů, ostřikovačů, stav zrcátek a karoserie.
A myslete na povinnou výbavu – a nejen tu, na kterou jste zvyklí u nás. Respektujte nařízení státu, který jedete navštívit. V každé zemi platí trochu jiná pravidla pro povinnou výbavu.

Hodit se vám může také servisní balíček s náhradními žárovkami, zásoba motorového oleje, přenosná svítilna, tažné lano, rukavice a základní nástroje na opravu.

Nepodceňujte ani výběr kvalitního pojištění auta.