Má smysl koupit si iPhone 8?

IPhony se už roky řadí mezi velmi kvalitní přístroje. Platí to také pro starší modely. Získáte kvalitní telefon za rozumnou cenu.

Sháníte nějaký kvalitní, ale ne moc drahý telefon? Zkuste sáhnout po starším modelu od Applu. Pokud nepotřebujete nejnovější technologické nebo pokud hledáte telefon pro svoje děti, IPhone 8 může být dobrou volbou.

Někomu se to může zdát jako blbost kupovat si starší model telefonu, ale iPhony nemají vysokou cenu pro nic za nic. I když mají řadu odpůrců, především kvůli vysokým cenám, jsou to velmi kvalitní přístroje, které většinou vydrží déle než dva roky. I starší modely mají dlouhodobou podporu v podobě nejnovějších aktualizací, dvouletou záruku, a v případě problémů jde většinou o opravitelnou závadu.

Od září 2019 je sice na trhu už zcela nový telefon iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, ale jejich ceny nemohou být pro každého přijatelné. Základní verze stojí kolem 20 000 Kč, verze Pro stojí od necelých 30 000 Kč.

Sepsali jsme proto pro vás pár plusů, které vás možná přesvědčí, že iPhone 8 je pro vás nebo vaše blízké ten pravý.

 

Tak akorát do ruky

I když mají nové „jedenáctky” mezi uživateli zatím velmi dobrou odezvu, pro řadu lidí může být kromě vysoké ceny, jejich problémem také velikost. Apple tak v podstatě nemá mezi nejnovějšími modely na výběr menší přístroj. To by údajně měl napravit nový model SE 2, který se má objevit v březnu tohoto roku, ale v současnosti je iPhone 8 nejmenším aktuálním modelem. Se svými 4,7 palci je to mezi novinkami doslova prcek. Sedmička je sice o trošku menší, ale té už má po příští aktualizace operačního systému skončit podpora, proto už pro řadu lidí není vhodným řešením.

Pro řadu lidí může být iPhone 11 drahý a velký. Zdroj: Unsplash.com.
Pro řadu lidí může být iPhone 11 drahý a velký. Zdroj: Unsplash.com.

 

Dostatečné úložiště

Pokud v současné době stále vlastníte nějaký starší iPhone, například 6s, určitě vás může trochu štvát nedostatek úložiště. pokud jste tedy vlastníkem základní 16GB verze. IPhone 8 se prodává ve verzi 64 GB a 256 GB. Už základní verze má tedy pro řadu lidí naprosto dostačující velikost úložiště.

 

Elegantní sklo na zádech

Pro řadu lidí je výhodou, že „osmička” má opět sklo na zádech. Po šestce a sedmičce s kovovými zády je to tak pro někoho velkým plusem. Telefon působí elegantněji, zadek se neošoupe, přístroj se drží líp v ruce. Samozřejmě při pádu však sklo není tak odolné tak, jako kov, kvalitní bytelné kryty na iphone 8 jsou tedy nezbytností (pokud ho nechcete hned nést do opravy).

Jednoduchý, průhledný, silikonový kryt na iPhone 8 zachová jeho eleganci a ochrání jeho skleněná záda před rozbitím. Zdroj: Etuo.cz
Jednoduchý, průhledný, silikonový kryt na iPhone 8 zachová jeho eleganci a ochrání jeho skleněná záda před rozbitím. Zdroj: Etuo.cz

 

Přijatelná cena

„Osmička” přinesla i další výhody, které z ní dodnes dělají nadčasový telefon – bezdrátové nabíjení Qi a True Tone display, díky kterému obrazovka sama adaptuje barvy a jas podle okolního světla. Ale v současnosti je na iPhonu 8 velmi dobrá i cena. Při jeho představení v roce 2017 stál od 20 do cca 25 000 Kč. Dnes už přístroj koupíte v základní 64GB verzi za něco málo přes 12 000 Kč.

Pokud jste fanouškem Applu a chcete menší, kvalitní telefon, který vám vydrží několik let, sáhněte klidně po „osmičce”, určitě budete spokojeni.