Podzimní procházky prospívají nejen psychickému zdraví

Podzim je krásné období, kdy se příroda mění a nabízí nám mnoho krásných zážitků. Procházky v přírodě jsou skvělým způsobem, jak si užít podzim a zároveň prospět svému zdraví. A to nejen tomu fyzickému, ale i psychickému. I když se to nezdá, na procházce podzimní přírodou naše mysl odpočívá a čerpá nové síly.

Podzimní procházky mají mnoho pozitivních účinků na naše tělo i mysl. Jedním z nejvýznamnějších je zlepšení psychického zdraví. Procházky v přírodě nám umožňují odpočinout si od každodenního stresu a napětí. Při procházkách se uvolňuje endorfin, což je hormon štěstí, který nám pomáhá zlepšit náladu a snížit úzkost. Čas si na procházku můžeme najít kdykoli, i jen čtvrthodina v parku nebo v lese pomůže změnit náladu k lepšímu a vyčistit si hlavu i urovnat myšlenky. Využít lze třeba pauzu na oběd a projít se v parku, zahledět se do větví stromů na zbarvené listí nebo vnímat jeho šustění pod nohama. Podzimní procházky také pomáhají zlepšit kvalitu spánku a snížit riziko deprese, někomu může vyhovovat projít se před spaním.

Dalším pozitivním účinkem podzimních procházek je zlepšení fyzické kondice. Procházky v přírodě jsou skvělým způsobem, jak si procvičit svaly a zlepšit kardiovaskulární kondici. Při procházkách se také spalují kalorie, což může pomoci při hubnutí. Pokud se rozhodnete vyrazit na procházku, měli byste se na ni připravit. Zvolte si vhodné oblečení a obuv, které vás ochrání před chladem a vlhkem. Pokud plánujete delší procházku, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek tekutin a svačinu, třeba když se chystáte na výlet o víkendu.

Velkou radost mají z procházek čtyřnozí mazlíčci, takže můžete spojit příjemné s užitečným, uklidňující procházku s venčením. Třeba vás napadnou nové trasy, kam se vydat a co nového vidět, a užijete si společný čas se svým mazlíčkem.