Pro odpočinek i zábavu vyrazte do Žiliny

Většina z nás už má tu hlavní letní dovolenou za sebou a nezbývá, než se těšit na příští rok na další. Na prodloužené víkendy ale nastává čas právě teď a nemusíte je rozhodně trávit jen v republice.

Odpočinek patří mezi základní lidské potřeby, tedy by spíše patřit měl. Často právě na něj zapomínáme a v uspěchané době zaměřené na výkon si na sebe neuděláme čas. Občas je ale opravdu potřeba vypnout a užít si pár dní bez pracovního stresu a domácích povinností. Ideální jsou k tomu třeba prodloužené víkendy, protože i pár dní nám dokáže zlepšit náladu a dobít energii. Zkuste tentokrát nezůstávat v republice, ale vydat se k našim slovenským sousedům. Výhoda je, že se všude domluvíte a budete vždy rozumět i když třeba nejste skvěle jazykově vybaveni a tak se nemusíte obávat toho, jak se v zahraničí domluvit. Ideální je pa mít pohodové ubytování v blízkosti turisticky atraktivních lokalit. Hotel v Žilině vám tak zajistí příjemné bydlení po dobu vašeho volna a zároveň se nachází jen kousek od Rájecké doliny.

Zajet si můžete i na Malou Fatru nebo na zříceninu hradu Strečno nebo na Budatínsky hrad. Okolí Žiliny je krásné i na výlety a procházky, kde si můžete užít dechberoucí výhledy i načerpat sílu z přírody. I proto je zdejší kraj oblíbeným cílem nejen pro víkendové pobyty a dovolené, ale také pro svatební nebo narozeninové oslavy. Třeba si i vy zamilujete zdejší okolí a pro vaše jubileum nebo životní událost bude oslava v Žilině jasnou volbou. Nejen díky společné historii si na Slovensku často připadáme stejně dobře, jako doma a i proto se sem rádi vracíme.

Nenechte si zkazit náladu tím, že vás nečeká žádná dovolená v dohledné době a naplánujte si alespoň několik dní oddechu. Babí léto i brzký podzim jsou na procházky a turistické výlety jako dělané, protože nás už netrápí velké horko, ale stále je ještě krásné počasí.