Chystáte se začít podnikat? Pořiďte si ready made společnost

Je celkem známé, že v České republice je počátek podnikání spojen s velkou byrokratickou zátěží. Chcete-li si založit svoji společnost a zkrátit si čas, pak se vyplatí zvážit pořízení ready made společnosti. Díky ready made společnosti ušetříte i několik týdnů a zároveň se vyhnete některým nadbytečným formalitám, které vás při zakládání společnosti čekají.

 

Co je ready made společnost?

Slyšíte o ready made společnosti poprvé? Anebo si přesně tento pojem nemůžete vybavit? Nejde o nic složitého, ready made společnost je v podstatě předzaložená společnost. Tato společnost má svůj název i sídlo, je normálně zapsána v obchodním rejstříku a má i splacený základní kapitál. Podnikat tak lze hned po jejím převodu na nového majitele.

 

Hlavní výhody

O tom, že má pořízení ready made společnosti mnoho výhod, není pochyb. Mezi ty hlavní patří především to, že zakoupením ready made společnosti ušetříte mnoho času a vyhnete se všech zdlouhavých úředních úkonů a formalitám, které jsou se zakládáním firmy spojené. Společnosti jsou poskytovány jako plátci i neplátci DPH, s bankovním účtem i bez něho apod. Díky tomu si tak může zvolit přesně takovou společnost, která bude odpovídat vašim kritériím a požadavkům. Jednou z posledních významných výhod je možnost využití tzv. daňové optimalizace. Firmu lze využít i jako dceřinou společnost.

 

Možná rizika

Jak to tak bývá, tak kromě výhod existují i rizika, na které je třeba brát při koupi ready made společnosti zřetel. Zejména je třeba si ověřit bezdlužnost a historii firmy, ale také případné skryté poplatky převodu. Jen tak se vyhnete případným rizikům, která by na vás po koupi ready made společnosti mohla čekat. Vyplatí se ověřit si i samotného prodejce. Jistotou v tomto oboru je společnost Zenron, která je na trhu již přes 20 let. Více informací můžete zjistit na jejich webových stránkách,