Thajská masáž, to je kombinace akupresury, jógy a masáže

O klasických thajských masážích jste již určitě slyšeli. Pokud ale úplně nevíte, co si pod tímto druhem masáží představit a máte pouze matnou představu, že po vás bude někdo chodit, pojďte si přečíst pár řádků. Pokusíme se vysvětlit a popsat, jak taková masáž probíhá, jaké má účinky a pro koho je vhodná.

 

Jógové pozice a stimulace akupresurních bodů

Klasická thajská masáž začíná uvolněním přední části těla a rozprouděním energetických drah pomocí tlakové stimulace akupresurních bodů. Masáž je z velké části založena na józe a jógových pozicích. Během masáže dochází k celkovému uvolnění, člověk se zbaví nahromaděného stresu a příjemně zrelaxuje. Masáží akupresurních bodů je také stimulována činnost vnitřních orgánů a posilována imunita. Touto masáží tak příjemně uvolníte bolestivé a zatuhlé svaly, zlepšíte pružnost a celkovou kondici těla a samozřejmě, což je pro většinu lidí to nejdůležitější, příjemně zrelaxujete, uvolníte mysl a načerpáte energii.

 

Pro koho je thajská masáž vhodná?

Thajská masáž není nijak náročná a je vhodná téměř pro každého. Neměli byste chodit na masáž pouze s čerstvými úrazy nebo pokročilými stádii křečových žil. Obecně není thajská masáž doporučována také v průběhu prvního trimetru těhotenství. Je to sice víceméně z opatrnosti, ale nedoporučuje se.

 

Profesionální masážní salóny pro dokonalý prožitek

Klasická thajská masáž celého těla trvá průměrně hodinu, hodinu a půl. Můžete si ale dopřát masáž jen určitých partií. Velmi oblíbenou masáž chodidel a masáž šíje a zad, nebo také masáž obličeje a hlavy. Aby vaše pokožka získala ztracenou elasticitu, řada profesionálních salónů, jako je například Golhandthaimassage, poskytuje i olejové masáže. Masáž má potom i kosmetické účinky. Nechte se hýčkat i vy a zajděte na pravou thajskou masáž!