Interiér vozu bude se správnou péčí stále jako nový

To, jak auto vypadá zvenku vidí většinou ostatní to, jak vypadá zevnitř, vnímáme nejčastěji my. Abychom měli interiér čistý, bez obav, se mohli kdykoli do auta posadit a cítili jsme se při řízení dobře, musíme věnovat pozornost správné péči.

Interiér vozidla je místem, kde trávíme mnoho času, měl by proto být udržovaný. Na jeho vzhledu se nepodepisuje jen všeho všudypřítomný prach, ale také naše koníčky. Pokud v autě vozíme děti nebo domácí mazlíčky, je potřeba se úklidu a péči věnovat pravidelně. Nejvíce vystavená prachu nečistotám a sluneční zónu záření je palubní deska a interiér kolem ní. Udržet její vzhled jako nový pomohou oživovače plastu, které patří mezi základní autokosmetické přípravky. Podle typu auta je můžeme použít také na dveře nebo středový panel. Palubní deska je to první, co vidíme, když do auta sedneme a měla by být čistá a lesklá, bez nánosů prachu a špíny. Pokud je pravidelně setřeme a ošetříme kvalitním přípravkem, bude stále dobře vypadat.

Nejvíce nepořádků zachycují koberce a podlahy, které jsou vystavěny vodě, blátu, písku a mnoha dalším nečistotám. Proto je důležité je pravidelně čistit. Pro čištění interiéru auta můžeme použít speciální šampony a hloubkové čističe, které pomáhají vyčistit nejen koberce a podlahy, ale také sedačky. Vybíráme dle materiálu, který v našem autě máme, různé druhy jsou určené na umělou kůži, textil nebo kůži. Kvalitní složení šetrné k přírodě a zároveň testované ve spolupráci s mnoha automobilkami nabízí autokosmetika KochChemie. Široký výběr přípravků nám umožní zvolit ten, který potřebujeme pro interiér našeho vozu a usnadní nám práci s jeho údržbou.

Důležité při péči o interiér vozu je také vysávání, které odebere prach, nežádoucí zbytky a další nečistoty, kromě sedaček nezapomeneme také na koberečky a prostor mezi sedadly. Pravidelný úklid a údržba prodlouží životnost našeho interiéru vozu a ten bude zároveň skvěle vypadat.