Jak se liší voda upravená vodním filtrem?

V našich podmínkách nemusíme vodu nijak složitě shánět, stačí otočit kohoutkem a ona teče. Přesto se často jejímu pitá vyhýbáme, protože nám vadí její chuť. Vodní filtry nám mohou pomoci k chutnější vodě.

 

Opravdu čistá voda

Voda, která se nachází ve vodovodním řádu, je nezávadná a tedy i pitná. Používáme ji ale i na mytí nádobí, praní nebo umývání, a i když máme čističky na vysoké úrovni, můžeme mít o čistotě vody pochyby. Bez vody ale dlouho nevydržíme a nahrazovat ji různými šťávami nebo limonádami není pro náš organismus dobré, protože obsahují mnoho barviv a konzervantů. Když ale budeme pít málo, brzy se začnou projevovat první příznaky dehydratace. Pobolívání hlava, únava, malátnost, později dojde ke zpomalení metabolismu a zásobení těla kyslíkem. Vodu často odmítáme pít i proto,  že nám její chuť nevyhovuje, což umí změnit filtry na úpravu pitné vody. Zdravý životní styl znamená také dostatečný pitný režim, ideální je pít co nejvíce čisté vody, které je pro naše tělo nejpřirozenější.

 

Chuť, kterou máme rádi

Kromě skvělé chuti zajistí vodní filtry i čistotu vody, ve které ponechají látky prospěšné zdraví, ale zbaví ji nečistot a škodlivých látek. Vápník, hořčík nebo jód tak ve vodě zůstanou a naopak těžké kovy, pesticidy, chlor nebo hormony z ní vodní filtr odstraní. U upravené vody tak máme jistotu, že je nejen chuťově skvělá, ale také opravdu čistá a bez jakýchkoliv škodlivin. Filtrovaná voda chutná i dětem, které jinak odmítají pít čistou vodu z vodovodu, která má často kovovou pachuť nebo je cítit po chlóru. Správné návyky na dostatečný pitný režim již v dětství jsou skvělým základem pro zdravý životní styl i v dospělosti.

Voda by měla tvořit největší část našeho pitného režimu, abychom svému tělu dopřáli to nejlepší a pomohli mu k bezproblémovému fungování. Díky vodním filtrům můžeme pít vodu, která je čistá i chutná.