Jak si dopřát pohodové Vánoce na chalupě!

Jste-li milovníci opravdové zimy a klidu, možná i vy po městském shonu a nákupech utíkáte na vaši milovanou chalupu. Či vás čeká letošní zimní dovolená přímo přes Vánoce poprvé?

Přinášíme pár tipů do vašeho seznamu, na co nezapomenout a jak si co nejvíce užít vytouženou pohodu a klid.

 

Pořádné zásoby

Ač zimy nejsou už to, co bývaly a vy pravděpodobně nezapadáte na několik měsíců sněhem, můžete omezit cesty do města do vánočního shonu právě díky dostatečným zásobám. Nejlepší je, když pořídíte buď trvanlivé potraviny, jako jsou různé těstoviny, které uděláte na tisíc způsobů, rýži, luštěniny, či sáhnete po zavařeninách nebo konzervách od těch se zeleninou v páře, přes rybičky až po masové lahůdky. Navíc pečivo, které zamrazíte, bude, necháte-li je volně ráno na talířku rozmrznout, skoro jako čerstvé.

 

Teplo

Samozřejmostí dnešní doby jsou radiátory v každé místnosti či vytápěné podlahy. Avšak chcete-li zažít pohodu sálajícího krbu, kdy se místností line úplně jiné teplo a pohoda, buď si můžete naštípat pracně dříví, nebo si zatopit chytře pomocí briket či pelet. Výhodou také je, že brikety do krbu můžete pořídit i jednoduše přes internet a nemusíte strávit hodiny jejich skládáním, řezáním na požadovaný rozměr či nechávat přes pár sezon proschnout, aby bylo vhodné k zatápění.

 

Zábava

Nezapomínejte ani na sebe a svůj volný čas. Díky brzkému stmívání jsou procházky a túry časově omezené. Jak se tedy zabavit po setmění? Pomoci vám mohou společenské hry, oblíbené knížky či si vzpomeňte na koníčky, které jste chtěli vždy vyzkoušet, ale pro uspěchanost doby nebylo kdy, jako třeba malování či luštění křížovek nebo sudoku.

 

Domluvte si návštěvy

Aby vám přeci jen po nějakém čase nebylo smutno, nezapomeňte říci rodině, či přátelům, aby za vámi zajeli posedět na skleničku vína či nedělní kávu a bábovku. Přeci jen společné zážitky a strávená pohoda lidi stmelují.

A co si nesmíte zapomenout zabalit na chalupu vy?