Znáte BDSM, víte, co to znamená?

BDSM nebo Bondage and Discipline, Dominance and Submission, and Sadism and Masochism, je sexuální praktika, která zahrnuje různé sexuální role a aktivity.

BDSM je často považováno za temný, podivný, nenormální druh sexuální preference.

 

Co je BDSM?

Bondage: Forma omezení pohybu, například provazy nebo pouty. Tento druh omezení může u některých zvýšit sexuální požitek a vyvolat somatosenzorické pocity (tepla, chladu, tlaku, bolesti) v různých oblastech těla.

Disciplína: Série pravidel a trestů – všechna dohodnutá před začátkem sexuálního setkání – pro (obvykle) dominantního partnera, aby mohl ovládat a diktovat jednání svého (obvykle) submisivního partnera.

Dominance: Akt dominance sexuálního partnera, a to jak v sexu, tak mimo něj. Někdy mají dominantní ujednání se svým sexuálním partnerem, ve kterých diktují nejen chování svých partnerů v posteli, ale také chování mimo ni.

Submisivita: Akt submisiva, který následuje činy svého dominanta. Komunikace mezi dominantním a submisivním je nanejvýš důležitá, protože tam jsou stanoveny hranice, sdíleny touhy a je uděleno povolení.

Sadismus a masochismus nebo sadomasochismus: Potěšení, které účastník BDSM získává buď z způsobení bolesti (sadismus), nebo z přijímání bolesti (masochismus); to se také mohlo projevit jako emocionální bolest ve formě ponížení. Ano, BDSM může být násilné – pokud je slovo „násilný“ zbaveno všech negativních asociací. Souhlas je klíčem ke zdravému projevu sado-masochismu, s porozuměním mezi všemi partnery, že aktivita může kdykoli přestat, pokud by někomu vadila intenzita hry.

Souhlas – je-li dán nevynuceným, nadšeným a jasným způsobem s vyznačenými hranicemi – činí z BDSM bezpečný sexuální zážitek pro všechny.

O praktikách BDSM a dalších přidružených sexuálních zechnikách se dopodrobna věnujeme v našem článku na webu dobryprivat.cz. Stejně jako kvalitní článek, zde najdete zkušené holky na BDSM, které se tomu věnují.