Jděte se proběhnout, zlepší se vám nálada

Běhání se v posledních letech stává velmi oblíbeným sportem pro širokou veřejnost. Přirozený pohyb, který pro začátky nepotřebuje drahou výbavu má mnoho výhod. Čím vám bude prospěšný?

 

Srdce vám poděkuje

Pravidelný kardio pohyb pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění a posiluje kardiovaskulární systém. Ti, co pravidelně běhají, mají až o polovinu nižší riziko smrti na některou z chorob srdce. Výhodou je, že běh trénuje náš organismus ať je dlouhý nebo krátký a rychlý či pomalý.

 

Zhubnete

Přebytečné kalorie spálí každý pohyb a tedy i běhání. To navíc i velmi efektivně, protože je hned za běžkami na seznamu efektivních cvičení. Při hezkém počasí tak můžete vyrazit běhat a v zimě neztratit kondici díky běžkám.

 

Budete se usmívat

O tom, že sportování vyplavuje endorfiny a my jsme po fyzické aktivitě mnohem šťastnější a spokojenější se ví už dávno. A tak když máte špatnou náladu nebo byste nejraději někam zalezli a nevylézali, zkuste vyrazit běhat. Nálada se vám jako zázrakem zlepší, mysl vyčistí a ještě budete mít sami ze sebe dobrý pocit, že jste něco udělali i pro své tělo.

 

Utřídíte si myšlenky

Málokdy máme čas jen sami na sebe, na své myšlenky a úvahy. Právě běhání nám pomůže být chvíli jen sami se sebou a utřídit si v hlavě vše, co nás trápí. Někomu v tom pomáhá při běhu ticho, druhý dá přednost hudbě, která je i dobrým pomocníkem pro zrychlení a delší výdrž. Skvělým řešením je MP4 přehrávač, který se vejde do malé kapsy běžeckých kalhot nebo šortek a tak nijak nepřekáží a neomezuje v pohybu. Můžete si do jeho paměti uložit svůj playlist a poslouchat tak vše, co máte rádi, nebo si díky slotu na SD kartu pouštět jakékoli písničky a nebo si pustit rádio. Na barevném LCD displeji je pak možné si pustit i vtipný GIF nebo obrázek nebo na něm vidět jméno interpreta a název přehrávané písničky.

Běh podzimní krajinou plnou barev vás dokáže v hezkém počasí nabít mnohem více, než pár hodin strávených sledováním televize. Vyzkoušejte to a uvidíte sami.