Útulná terasa – jak si ji zařídit, aby se vám z ní nechtělo odcházet?

V dnešní hektické době všichni hledáme klidný koutek, kde bychom si mohli odpočinout a načerpat novou sílu a energii. V posledních letech se takovými „oázami“ stávají terasy, které nabízí příjemné útočiště od jara až do podzimu. Víte, jak si je zařídit, aby byly dostatečně útulné a poskytly vám kýžený komfort?

 

Začněte od podlahy

Do podlahy na terasu se rozhodně vyplatí investovat, vzhledem k podmínkám, kterým bude muset čelit. Sázkou na kvalitu je dřevo, které se pyšní svou přirozenou krásou, nestudí, nepálí a je příjemné na dotek. Jeho velká nevýhoda však tkví v tom, že vyžaduje nemalou péči. Bezúdržbovou alternativu představují WPC terasy. Dřevoplast disponuje podobnými vlastnostmi jako dřevo, včetně přírodního vzhledu. Na rozdíl od dřeva ale nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a natírání. Životnost WPC materiálu se počítá v desítkách let, aniž by ztratil na své kráse. K jeho velkým výhodám patří také široká škála struktur a barevných odstínů, z nichž můžete vybírat.

 

Upřednostňujte střídmost

Pohodové atmosféry docílíte tím, že budete preferovat střídmost. Právě jednoduchost, funkčnost a přirozenost patří mezi aktuální trendy ve světě teras v roce 2020. Citlivě proto kombinujte všechny důležité aspekty, nezahlcujte prostor zbytečně mnoha věcmi, paletou roztodivných barev ani přílišnou rozmanitostí. V tomto případě opravdu platí, že v jednoduchosti je krása. Chaotický prostor by vás při vašem odpočinku příliš rušil a rozptyloval. Blahodárně na lidskou mysl působí zeleň, obklopte se tady proto květinami.

 

Nepodceňujte detaily

Pamatujte, že detaily tvoří celek. Záleží čistě na vás, v jakém stylu vaši terasu pojmete, ať už je vám sympatický ten skandinávský, minimalistický, rustikální nebo populární boho. Nemusíte do ní investovat desetitisíce, útulný koutek vytvoříte těmi správnými doplňky, které s daným stylem korespondují – od nábytku přes textilie až po květiny. Můžete také popustit uzdu své fantazii a některé kousky si sami vyrobit, třeba šikovné posezení ze starých palet. Tak vykouzlete si tady tu správnou atmosféru a uvidíte, že se vám odtud nebude chtít odcházet!