4 tipy jak levněji cestovat

Rádi poznáváte nová zákoutí naší i cizích zemí? Pak určitě víte, že je cestování občas dost finančně náročnou záležitostí. Obzvláště tehdy, kdy cestujete s celou rodinou. Ušetřit se však dá kdekoliv a my vám dnes nabídneme čtyři tipy, jak cestovat levněji.

 

 

 

 

  1. Ubytování

Jsou dovolené, na kterých vám postačí spát v penzionu nebo hostelu, který není tak drahý jako hotel. Pokud se tedy na ubytování jdete pouze vyspat a ráno zase vyrážíte vstříc dobrodružství, pak se poohlédněte po levnějších variantách ubytování.

 

  1. Příruční zavazadlo

Letíte do nedaleké destinace na pár dní? Pak se na vaše cesty se sbalte pouze do příručního zavazadla. Výhodou je ušetření poplatku za zavazadlo do letadla, odpadnou však i problémy s taháním zbytečných věcí v ruce nebo s čekáním na kufr.

 

  1. Žádné taxi

Někdy jsme na dovolené líní a objednáme si taxi nebo jiný druh přibližovadla, které většinou stojí mnoho peněz. I když může být hromadná doprava v mnoha zemích opravdu levná, tak na místa, kam byste mohli v klidu dojít, běžte pěšky. Při chůzi navíc uvidíte spoustu věcí, kterých byste si z auta vůbec nevšimli.

 

  1. Vlastní jídlo

Jedete kempovat nebo někam vyrážíte pouze na pár dní? Připravte si vlastní jídlo, které bude mnohem levnější, než jídlo v restauracích na místě. Ve vlastnoručně připraveném jídle navíc přesně znáte jeho obsah. Abyste mohli převážet například i chlazené potraviny, poslouží vám skvěle autochladnička Orava TF-240, která má objem 24 litrů a vejdou se do ní i 2 l a 1,5 l PET lahve. Chladničku s termoelektrickým chladicím boxem díky síťové šňůře, která je spolu s 2,5-metrovým speciálním kabelem součástí příslušenství, pohodlně připojíte buď k elektrické síti, nebo v automobilu k 12 V auto konektoru. Autochladnička Orava TF-240 má kvalitní izolaci a těsnění víka, snadno se přenáší pomocí sklopné rukojeti, pracuje tiše a vydrží jakýkoliv transport.