Co je to zelená elektřina a proč se vyplatí?

Záleží vám na životním prostředí a chcete ještě více snížit svou ekologickou stopu? Kromě minimalizace odpadu se nabízí například odběr certifikované zelené elektřiny. V čem spočívá tato energie a jaké jsou hlavní rozdíly? Možná budete překvapeni, ale cenový rozdíl je minimální, takže za energii z obnovitelných zdrojů nezaplatíte výrazně větší částky.

 

Zelená elektřina z obnovitelných zdrojů

Pokud vsadíte na zelenou elektřinu, uděláte krok vstříc šetrnějšímu chování k naší planetě. Tato zelená energie totiž pochází z obnovitelných zdrojů, jako jsou například sluneční, větrné či vodní elektrárny. Její výroba má tím pádem  menší ekologickou stopu a zátěž pro životní prostředí. Můžete si sami vybrat, jak velký podíl elektřiny chcete odebírat právě z těchto zdrojů. Pro vaši absolutní jistotu, že jde o energii získanou z obnovitelných zdrojů, je třeba zvolit dodavatele s certifikátem původu. Jedině tak máte jistotu, že elektřina skutečně pochází ze zelených zdrojů.

 

Cena je téměř srovnatelná s klasickým zdrojem

To, že je elektřina z obnovitelných zdrojů ekologická, v žádném případě neznamená, že je výrazně dražší. Při běžné spotřebě energie tvoří cenový rozdíl za rok zhruba 80 Kč, což je opravdu malá oběť za to, když uděláte něco pro planetu. Nejde o žádné striktní omezování, jen o zamýšleni nad tím, odkud pochází elektrická energie, kterou využíváte v domácnosti.

 

Vyberte si správného dodavatele energií

Nabídka kvalitní a hlavně skutečně certifikované zelené energie z obnovitelných zdrojů zatím bohužel není samozřejmostí. Při výběru nového dodavatele ekologické elektřiny proto zvažte právě i tento parametr a ověřte si, jestli s výsledkem budete spokojeni. Ještě před závazným uzavřením smlouvy si například nechte zpracovat cenovou kalkulaci pro opravdu jasné porovnání.