4 tipy, jak si po zimě dobít baterky

Po dlouhé zimě jsme se konečně dočkali a jaro je tady. Spolu s ním však na nejednoho z nás dolehne také únava. Jak tedy dobít baterky? Způsobů existuje hned několik.

 

Udělejte změnu

Ať se vám to líbí nebo ne, jarní únavou nejčastěji trpí lidé s nezdravým způsobem života. Pokud i vy patříte k těm, kteří v zimě zcela rezignovali na pohyb, zavřeli se v teple domova a konzumovali těžká, tučná a sladká jídla, pak teď na jaře asi zapláčete. A to nejen kvůli několika kilogramům navíc, které se usídlily na vaší postavě. Vyrazte tedy do boje.

 

Odlehčete jídelníček

Po zimě potřebuje odlehčit náš jídelníček, který uleví zatěžovaným orgánům, především pak játrům, žlučníku a žaludku. Naordinujte si proto tzv. odlehčené dny, kdy vyloučíte mléko a veškeré mléčné výrobky, příliš tučná, sladká i slaná jídla. V hojné míře naopak konzumujte ovoce, dopřejte si hlavně pomeranče, citrony nebo jablka. Obsahují totiž vysoké množství vitaminu C, který nejen zažene únavu, ale funguje rovněž jako prevence proti celé řadě nemocí.

 

Rozpohybujte tělo

Pohyb, obzvlášť ten na čerstvém vzduchu a v paprscích jarního slunce, patří mezi velice účinná opatření ke snížení únavy. Vyrazte každý den alespoň na krátkou procházku nebo podnikněte o víkendu výlet do přírody. Načerpáte novou energii, pročistíte si hlavu a únava bude ta tam. Přemůže-li váš ospalost v práci, pak se alespoň trochu protáhněte u otevřeného okna. Uvidíte, jak vás to probere.

 

Vychutnejte si kávu

Pořádně nakopnout a povzbudit umí také káva. Díky kofeinu funguje jako spolehlivý životabudič, podporuje fyzickou i mentální aktivitu, pomáhá udržet pozornost, vyvolává v nás pocit spokojenosti a štěstí. Snad právě proto patří k nejoblíbenějším nápojům na světě. Dnes už za tou kvalitní nemusíte chodit jenom do kavárny, snadno si ji zvládnete připravit i v pohodlí domova. Stačí k tomu jen kvalitní surovina a ten správný přístroj. Jedním z takových je například pákový espresso kávovar ES-250 K od společnosti Orava s výkonným čerpadlem a tlakem 20 barů. S ním vykouzlíte lahodný nápoj z mleté, porcované i kapslové kávy. Kromě epsressa zvládne i cappuccino či café latte, jeho součástí je totiž tryska na pěnění mléka. Kávovar vás potěší nejen elegantním a kompaktním designem, ale také jednoduchou manipulací a snadnou údržbou. Nic vám tak nebrání dopřát si svůj oblíbený šálek, kdykoli budete potřebovat dobít baterky!