5 důvodů, proč v rámci osobního rozvoje navštěvovat konference

Internet servíruje informace všeho druhu jako na stříbrném podnose a nabízí se otázka, zda osobní účast na konferencích nepostrádá smysl. Proč byste měli ztrácet čas poslechem spíkrů, kteří vám neprozradí nic nového? To však může tvrdit pouze někdo, kdo na akci tohoto typu nikdy nebyl. My vám naopak prozradíme 5 pádných důvodů, proč byste alespoň jednou za čas měli zvednout pozadí z kancelářské židle a na konferenci vyrazit.

 

1) Získáte motivaci do práce

Cítíte, že pomalu ztrácíte někdejší „drive“? Vězte, že rčení „ostrá pila lépe řeže“ stále platí – a když se dostanete do prostředí energických, namotivovaných lidí, získáte zpět chuť něco dělat. A až zase usednete za pracovní stůl, budete si připadat jako vlk z Wallstreet.

 

2) Potkáte známé tváře naživo

Hltáte každý jejich článek či motivační video, čtete rozhovory… tak proč se s profesionály z vašeho oboru nepotkat tváří v tvář? Konference je místo, kde své pracovní idoly poznáte z jiného úhlu a s trochou štěstí si s nimi potřesete rukou a prohodíte pár slov. Jsou věci, které online neuděláte, ani kdybyste se přetrhli.

 

3) Navážete zajímavou spolupráci

Nikdy neříkejte nikdy. Co když bude vyhlášený hotel v centru Prahy místem dalšího posunu vaší kariéry? Možná na akci potkáte někoho, kdo vám nabídne životní zakázku či práci snů. Anebo „jen“ posbíráte kontakty na několik schopných lidí, se kterými se vám bude dlouhodobě dobře spolupracovat.

 

4) Dozvíte se netušené

Proč by někdo platil nezanedbatelnou částku za pronájem konferenčních prostor, kdyby neměl světu co říct? Některé informace si kapacity nechávají pro sebe a sdělí je pouze skalním příznivcům, kteří neváhají zavítat na konferenci. Chcete-li být mezi vyvolenými, kteří se dozvědí o interních záležitostech, novinkách a inovacích, budete se muset přesunout až ke zdroji.

 

5) Odpočinete si a nabijete baterky

Konference se obvykle konají na velmi příjemných místech. Berte to jako příležitost k odpočinku a dobití baterek. Dobře se najíte, prohodíte pár slov s příjemnými lidmi… Spojit příjemné s užitečným, to je to, oč na akcích tohoto typu běží – tak proč se konferencím vyhýbat?