6 let klidu s odstraněním graffiti = funkční nátěr

blockU nás v panelovém domě máme dost velký problém s dětmi, které čmárají na dům, mnohdy se nebojí použít i spreje, které způsobují výrazný problém. Pórovitý povrch fasády vždy pohltí barvu spreje a tu nelze dostatečně odstranit. Před pár měsíci jsme tedy usoudili, že dům necháme nově přemalovat.

Odstranění graffiti není jednoduchý proces, proto bylo třeba se vyvarovat tomu, že bude nová fasáda domu znovu poničena dětmi a writtery. V takové chvíli jsem nemohla kontaktovat nikoho jiného, než společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstraňují nám graffiti už delší domu a stále nám doporučovali aplikovat antigraffiti ochranu, ze které je odstraňování graffiti jedna báseň, jenže zakonzervovávat tak ošklivou fasádu nebylo v plánu.

Nebyl problém se s nimi domluvit a také dodrželi termín, kdy jsme objednali instalaci antigraffiti ochrany. Naštěstí nikdo nebyl tak aktivní a nově natřenou fasádu nepomaloval do doby, než jsme instalovali antigraffiti ochranu. Vše proběhlo v nejlepším slova smyslu.

Vstřícnost, rychlost a poměr výkonu/peněz byla více než přívětivá. Určitě dodám, že s antigraffiti ochranou jsme od této firmy získali až 6 letou garanci levného odstraňování graffiti z našeho domu a při poškození ochrany nám ji zdarma nainstalují znovu.

Zavolali jsme odborníky na odstranění graffiti

Práci firmy A SERVIS LIPKA jsem měla možnost poznat už dva roky zpátky, kdy jsem od nich objednala službu čištění koberců, proto jsem je oslovila i podruhé, i když v jiné souvislosti.

Zhruba před měsícem někdo pokreslil sprejem plot u našeho domu. Nechali jsme si postavit zděný a obložit ho kamenným tmavě šedým obkladem. Kdyby byl plot kovový, tak by ho manžel jednoduše přetřel, ale u tohoto to nešlo tak jednoduše. Graffiti jsme zkoušeli sami odstranit dvakrát. Poprvé vapkou a podruhé železným kartáčem. Zkoušel to manžel, takže nevím přesně, jak to dělal, ale nepodařilo se mu z plotu barvu dostat, jen ji o kousek zesvětlil.

Když pracovníci z firmy A SERVIS přijeli, řekli jsme jim, že jsme se barvu pokoušeli dostat dolů, ale nešlo nám to, takže to zkusili oni prvně nějakou chemií v tlakovém přístroji.  Protože se nedařilo barvu spreje z obkladů dostat úplně, museli použít i pískovací pistoli, aby ze strukturovaného povrchu, kterou obklad má, mohli barvu vyčistit.

Modern stone wall constructed with stone plates

Jejich práce byla nakonec úspěšná a po barevném zohyzdění nezůstalo na plotu nic poznat a zase má svou původní barvu. Nabídli nám i nátěr proti graffiti, ale zatím jsme se nerozhodli jejich nabídku vyžít. Doufáme, že už se to nebude opakovat. Každopádně s manželem děkujeme, že nám tak dobře odstranili graffiti. Pánové z firmy A SERVIS jsou v odstranění graffiti výborní.