6 způsobů, jak investovat své peníze

Povýšili vás v práci a zároveň jste dostali přidáno nebo jste prodali nemovitost a získali větší hotovost? Pokud přemýšlíte, jak naložit s penězi a v ideálním případě je co nejrychleji investovat a zhodnotit, zkuste se inspirovat způsoby, které vám zaručí úspěch. Slyšeli jste už o kryptoměnách?

 

1) Spořící účet

Prvním způsobem, jak zhodnotit své peníze může být spořící účet. V tomto případě se však podivíte, jak nízké jsou úrokové sazby, které finanční instituce nabízí. Na většině spořících účtů se úrok pohybuje okolo 1 až 2 procent. Finance jsou na spořícím účtu většinou uložené jen na tu dobu, na kterou je nepotřebujete. Výhodou je to, že je můžete kdykoliv dostat zpět a použít na potřebné. Většina převodů ze spořícího na běžný účet trvá den až dva.

 

2) Termínované vklady

Druhou možností je možnost termínovaného vkladu. V tomto případě však musíte počítat s tím, že peníze ukládáte na určitou dobu, po kterou se úročí. Není tak možné je kdykoliv vybrat nebo s nimi jakkoliv nakládat. Výhodou může být vyšší úrok a jisté zhodnocení.

 

3) Obchodování s kryptoměnami

Zajímavým způsobem, jak zhodnotit finance, je obchod s kryptoměnami. Nejznámější kryptoměnou je bitcoin. Ten si nakoupíte do své virtuální peněženky. Pomocí směnárny nebo virtuálního obchodu získáte vámi žádaný počet bitcoinů. Vyzkoušet můžete i těžbu, ke které však potřebujete těžební počítač.

 

4) Investice a nákupy

Pomocí nákupu bitcoinů můžete v současnosti zaplatit zboží, hotel, koupit šperky, případně počítačové aplikace nebo třeba náhradní díly. Investice do hmotných věcí se vám také vyplatí, pokud se jedná například o umění, nábytek a další starožitnosti. Mnozí investují peníze také do nemovitostí a pozemků.

 

5) Částečný risk

Pokud máte strach z toho, že byste o své peníze přišli, tak je nejspíš nezhodnotíte dostatečně tak, aby vás zajistili pro budoucnost. Někdy se vyplatí vyzkoušet něco nového a podstoupit částečné riziko, které vás dovede až ke splnění vašich snů.

 

6) Jistota pomocí dělení

V případě, že chcete mít jistotu, tak své peníze rozdělte na dvě části. První část si uložte na účet nebo hotovost schovejte doma, druhou část peněz investujte do kryptoměn. Jejich výhodou je decentralizace měny, nejsou tedy kontrolovány žádnou finanční institucí a hodnota je určena těžaři a obchodníky s touto měnou.