Batoh pro prvňáka musí být především kvalitní

Letošní rok je pro mnohé žáky i jejich rodiče velmi složitý, a pro čerstvé prvňáčky zvlášť. Nucenou pauzu ale můžeme využít k výběru správné tašky do školy, která našim dětem nebude ničit záda.

Vybrat správný batoh do školy může být složité. Chceme dodržet všechny rady odborníků, co by měl takový batoh mít, a zároveň vyjít vstříc i požadavkům budoucího školáka. Ideální je myslet dopředu a správné držení těla podporovat už při výběru batohu pro předškoláky. Mnoho dětí ve věku už od šesti let má špatné držení těla a nekvalitní batohy a tašky mohou tento problém ještě zhoršit. Při výběru by tak mělo hlavní roli hrát zdraví a nikoli jen design nebo cena. A co by tedy měl batoh pro prvňáčky mít a proč?

  • Pevná záda s anatomickým tvarováním, což zajistí, že obsah bude na svém místě a nebude se během nošení přemisťovat
  • Skvělé odvětrávání, které zaručí pohodlné nošení v jakémkoli počasí. Pokud se školákům záda potí, třeba v létě nebo naopak když jsou hodně oblečení, budou se nepříjemnému pocitu vyhýbat a batoh nosit jen na jednom rameni.
  • Bederní pás, který ukotví batoh ve správné pozici na zádech a odlehčí až 50 % váhy
  • Široké a polstrované ramenní popruhy s možností nastavení. Přitisknou batoh na záda a rozloží váhu do ramen rovnoměrně.
  • Reflexní prvky zajistí dobrou viditelnost školáka, což je důležité zvlášť u prvňáčků.
  • Pevné dno, které udrží sešity, penál, svačinu i učebnice v rovině a minimalizuje tak tlak na ramena.
  • Odolný materiál pro pohodlný pohyb v jakémkoli počasí a bez obavy z poškození obsahu batohu.

Vzhled je samozřejmě důležitý, zvlášť pro mladší děti. Kvůli tmu, abychom jim udělali radost, bychom ale neměli sáhnout po prvním batohu s designem oblíbeného superhrdiny. Na prvním místě by mělo být zdraví a pohodlné nošení.