Bulharsko nebo Chorvatsko? Porovnejte je!

sea-1291120_960_720Chorvatsko i Bulharsko patří mezi Čechy k oblíbeným dovolenkovým destinacím. Obě jsou báječné, ale každá má i své stinné stránky. Pomůžeme vám se v nich zorientovat.

Chorvatsko i Bulharsko mají pověst levných zemí, do kterých není třeba dlouze cestovat. Obě mají moře a v obou se snadno domluvíte. A co byste ještě měli vědět?

 

 

 

Soukromí versus snadná domluva

Bulharsko mělo ještě donedávna co do ekologie velmi špatnou pověst a turisté se sem proto moc nehrnuli. V minulých letech ale udělalo v oblasti čistoty pláží i vody velký pokrok. Koupání je tu proto stejně bezpečné jako kdekoliv jinde, pláže se zlatým pískem navíc patří k těm nejlepším, které si u moře lze užít.

Chorvatsko má na pověst skvělého místa pro letní dovolenou už dlouhá léta. Místní lidé Čechy znají a velmi dobře se s nimi domluví a mají pochopení i pro zálibu v pivu (v místních obchůdcích je dobře k dostání). Čechům se tady tak líbí, že na některým místech může být v létě už skoro přeplněno. Na druhou stranu ale není problém sehnat zájezd i na poslední chvíli. Využijte nabídku last minute do Chorvatska a pořiďte si dovolenou za bezkonkurenční cenu.

cavtat-993380_960_720

Termální lázně versus přírodní parky

Bulharsko kromě svých písečných pláží láká turisty i do příjemných komplexů termálních lázní. Vycestujte na dovolenou do Bulharska a nechte se hýčkat v některém z krásných wellness komplexů, napájených teplou minerální vodou.

Na pěší turisty jsou zase lépe vybavení v Chorvatsku. Přírodní parky nebo známý ostrov Krk poskytují dostatečné zázemí i pro několikadenní pěší či cyklistické výlety. Těm přeje i příjemné počasí, které v létě déšť poznamená pouze výjimečně.

 

Dovolená po vlastní ose

Pokud chcete na dovolenou cestovat autem, jsou Bulharsko i Chorvatsko velmi dobrými cíli. Nezapomeňte ale technický stav svého vozidla co nejvíce vylepšit, protože opravy v zahraničí bývají drahé. Chybět by neměly ani nové potahy, autopotahy do auta, aby se vám i vašim pasažérům pohodlně a příjemně cestovalo.