Co vše vám může nabídnout realitní makléř?

Bojíte se při prodeji nemovitosti obrátit na realitní kancelář, ale sami přesně nevíte, jak při prodeji postupovat? Neobávejte se a svěřte svou nemovitost právě do rukou profesionála, tedy realitního makléře.

Realitní makléř je proškolený profesionál, který má kladný vztah k lidem. Vždy k vám bude vstřícný a bude se snažit vám vyhovět a dostát vašim představám či poradí, jak vaši žádost vyřídit rychleji a se všemi náležitostmi. Ale jak takového profesionála poznáme?

 

První dojem

Jakmile se obrátíte na realitní kancelář, ihned vám přiřadí makléře dle vaší destinace, který má o místě, kde nemovitost prodáváte, přehled. V dalším kroku vám zavolá a domluví si s vámi schůzku. Jelikož makléři svěřujete drahý majetek, bude pro vás první dojem velmi podstatný. V případě, že vám makléř nebude sympatický, můžete se obrátit na realitní kancelář, která vám vybere jiného. Při prodeji bytu či domu je důležitá především důvěra, proto i osoba, která vám bude pomáhat, musí být příjemná a důvěryhodná.

Někteří makléři pro vás budou mít dokonce aplikaci, díky níž budete moci sledovat průběh prodeje. Ale neustále informovaní o procesu prodeje budete samozřejmě i bez aplikace.

 

Dokonalá propagace

Makléř vám zaopatří skvělou reklamu vaší nemovitosti. Bez řádné propagace není totiž úspěšný prodej možný. Zajistí vám také homestaging (tzn. úpravu, uspořádání a vylepšení vaší nemovitosti) a následně profesionální nafocení nemovitosti. Realitní makléř vám zařídí kompletní propagaci nemovitosti na realitních serverech, satelitních serverech a třeba až u 200 realitních makléřů. Nabídnout by vám měl také podporu prodeje formou vyhledávání na klíčová slova ve vyhledávačích a prezentaci nemovitosti na serveru společnosti. Informujte se, zda vám zařadí nemovitost také do poptávkového systému hypotečních a finančních poradců.  A co navíc – budete mít díky makléři pravidelné TOPování vaší nemovitosti na všech realitních serverech.

 

Kompletní právní servis

Při prodeji i výkupu nemovitosti dochází k podpisům mnoha smluv. Díky realitní kanceláři budete mít vše přehlednější a pohodlnější. Veškeré „papírování“, bude mít na starosti váš makléř, který vám vše objasní a se všemi dokumenty vás podrobně seznámí. Tedy zprostředkovatelská smlouva, výhradní smlouva, rezervační smlouva, kupní smlouva apod., bude díky vašemu makléři jednoduchou záležitostí. Dále vám umožní úschovu peněžitých prostředků na jistotním účtu realitní společnosti v ceně, případně je možná advokátní či notářská úschova dle výběru klienta.

Zdá se vám prodej za pomoci realitního makléře efektivnější? Nebojte se důvěřovat, vyplatí se vám to.