Dobře vybrané návnady na hlodavce psům ani kočkám neublíží

Stále ještě pracujete se zastaralými návnadami na hlodavce, které postrádají vábivé aroma, a hlodavci si jich právě z tohoto důvodu příliš nevšímají? A navíc se neustále strachujete o své domácí mazlíčky a úzkostlivě je vyháníte z ošetřených koutů zahrady? Už nemusíte.

Moderní prostředky na boj se škůdci vás všech zmíněných nevýhod snadno a rychle zbaví. Stačí vsadit na populární gely, často s univerzálním použitím. Snadno se aplikují, jsou stále čerstvé a hlodavci jimi určitě nepohrdnou. Jsou k dostání ve dvou variantách:

  • v kartuši (podobně jako silikon s aplikátorem)
  • v samoobslužných sáčcích

Pro snadnější manipulaci doporučujeme samoobslužné sáčky.  Zůstanou na svém místě a nehrozí jejich zavlečení na jiné místo (jako např. u granulí). Navíc svou konzistencí a vůní lákají především hlodavce, aniž by ohrožovaly větší zvířata.

 

Monitorovací pasti jako chytrý „energeťák“

Osamělou myš na otrávenou návnadu proti škůdcům nachytáte snadno, ovšem organizované smečky potkanů s přesně rozloženou hierarchií – to už je jiný oříšek. Mají totiž svoje ochutnavače, které vysílají napřed, a pak je řadu hodin pozorují. Pokud se jim udělá špatně nebo dokonce uhynou, pak se celá skupina podezřelému jídlu vyhne obloukem.

Vyzrát na ně můžete díky monitorovacím pastím. Ty nejsou jedovaté – naopak, dodají tělu hlodavce velké množství energie. Je to stejné, jako kdyby potkan najednou vypil několik energetických drinků. Ty ho nezabijí hned, ovšem energie se v těle postupně hromadí, a nakonec způsobí zástavu srdce. To se však nestane dřív než za 3-5 dní, takže zbytek smečky je mezitím už také „nabuzen“ sežráním zbylé návnady. A velkým domácím mazlíčkům samozřejmě trocha „hlodavčího energeťáku“ v žádném případě neublíží. Jak se vyhnout potížím s malými domácími mazlíčky? Postačí když návnadu umístíte do míst kam se vaši mazlíčci nedostanou nebo do malého „krmítk“a například trubky.

Objevte způsoby moderního hubení škůdců ve specializovaném e-shopu Stoppest.cz.