Elegance na prvním místě v oblékání

Dobře vypadat je v dnešní době pro úspěšné muže téměř povinností. V horkých letních dnech se může trochu povolit z běžných standardů a nemít vše podle příruček o správném oblékání, s návratem dětí do škol ale začíná pomyslná podzimní sezóna a tam už je potřeba být při výběru oblečení pečlivější.

Na mnoha pozicích nebo pro různé obchodní příležitosti je základní výbavou úspěšného muže dobře padnoucí oblek, doplněný košilí a kravatou. Obleků často ve své skříni nemáme mnoho, ale kravaty a košile bychom měli mít ve skříni ve více provedeních. Pro rozličné příležitosti tak můžeme volit ty, které se nejlépe hodí nebo vsadit na sportovní eleganci u krásné pánské košile a kravatu nechat doma. Při jejich výběru je potřeba myslet také na to, že se může stát, že sako odložíte a budete pak pouze v košili. Základním pravidlem však je, že jednotlivé kusy oblečení by spolu měly ladit a vytvářet dohromady moderní a elegantní outfit.

Některé příležitosti vyžadují dress code a bez kompletního obleku se tak neobejdete. O celkovém vzhledu rozhodují maličkosti a i v oblasti obleků hraje prim móda. Široké kravaty vystřídaly úzké, aby přišly do módy barevné a se vzory, aby je opět vystřídaly úzké a decentní. Výrazné límečky košilí byly nahrazeny pouze kontrastními špičkami límečků a pak naopak knoflíčky tón v tónu. Kalhoty se rozšiřovaly a zužovaly, oblekové pánské opasky pak byly zdobené a dnes jsou elegantně  jednoduché s decentní přezkou připomínající šperk. Móda se zkrátka nevyhýbá ani mužům.

Stejným módním příkazům podléhají i boty, hodinky nebo manžetové knoflíčky. Není nutné měnit oblek každé dva měsíce, ale mějte na paměti, že tím, co máte na sobě, dáváte i svým obchodním partnerům najevo svůj postoj a přístup ke společnému jednání. Elegance, upřímný úsměv a moderní vzhled vám otevře dveře kamkoli si budete přát.