Helveti.cz je prvním oficiálním prodejcem hodinek Bulova v ČR

Celosvětově úspěšná hodinářská značka Bulova má kořeny v České republice a tak by byla téměř ostuda, kdyby zde neměla své zastoupení. S velkou hrdostí a radostí proto oznamujeme, že prvními prodejci této značky v ČR jsme se stali právě my.

Oblíbené hodinky Bulova tak můžete zakoupit v prodejně v ulici Vítkova 8 v pražském Karlíně nebo online na Helveti.cz. Americká značka s českými kořeny je i naše první. Hodinky Bulova byly dokonce i na Měsíci a my věříme, že i u nás bude mít tato značka start přímo raketový a třeba se ještě někdy na Měsíc zase podívá. Velký příběh českého imigranta a dnes jedné z nejznámějších hodinářských značek je celý tak trochu jako z pohádky.

Příběh značky Bulova se začal psát už v roce 1875, kdy v New Yorku český rodák Josef Bulova založil J. Bulova Company. Z  malého obchůdku se mu díky píli a důrazu na přesnost a efektivitu povedlo vybudovat velkou hodinářskou manufakturu. Po úspěchu v oblasti obchodu a přesunu výroby do švýcarského Bielu v roce 1912 bodovala firma i na poli marketingu, jako jedna z prvních totiž využila pro svou prezentaci televizní reklamu.

Ve Švýcarsku pak pokračoval také rozvoj technologických novinek, který stál za největším úspěchem firmy. Za ten je považován vývoj elektronicky poháněných hodinek a jedním z jeho vrcholů bylo v roce 1960 uvedení systému s ladičkou Bulova Accutron, prvních elektronických hodinek s ladičkovým oscilátorem. Název Accutron vznikl složením slov accuracy (přesnost) a electronic (elektronika). Na svou dobu se tento model mohl chlubit opravdu výjimečnou přesností chodu s odchylkou -/+ 2 sekundy za den. Jako připomínku tohoto úspěchu má Bulova ladičku dodnes ve znaku.

Opravdu legendární až pohádkový moment pak zažila značka Bulova v roce 1971 díky americkému astronautovi Davidu Scottovi. Při misi Apollo 15 zjistil, že sklíčko na jeho hodinkách omega Speedmaster je prasklé a tak vzal na procházku po Měsíci své hodinky Bulova Chronograph. Tak se hodinky Bulova staly jedinými hodinkami na světě, které se procházely po Měsíci a zároveň byly v soukromém vlastnictví.

Pochopitelně ani dnes nespí značka Bulova na vavřínech a dál vyrábí špičkové produkty na poli přesnosti. V její nabídce najdete High performance quartz strojek, který pracuje na vysoké frekvenci 262 kHz s přesností cca 10 sekund za rok nebo strojek Curv, pracující na stejné frekvenci a navíc je prvním zahnutým strojkem s chronografem na světě. Kromě toho ale kolekce obsahuje také modely s mechanickými i standardními quartz strojky, takže si každý může vybrat přesně podle svých představ. Kolekci hodinek Bulova nově zakoupíte na našem eshopu Helveti.cz a samozřejmě také v prodejně Helveti v Praze – Karlíně, kterou najdete na adrese Vítkova 8. Přijďte se podívat nejen na zahnutý strojek a plynule se pohybující sekundovou ručičku u vysokofrekvenčního quartzového strojku.