Hoďte se do gala na společenskou událost

Pánové už dávno nezanedbávají svou hygienu a na vzhled myslí skoro stejně jako ženy. Taková toaletní taška je nedílnou součástí výbavy mnoha mužů, podobně, jako mají dámy své kabelky či tašky kosmetické. Pokud se pak muž chystá na významný večírek či jinou společenskou akci, měl by vypadat trendy, ale také spořádaně a čistě.

 

Dobré oholení zapůsobí

Na jednu stranu je velmi moderní nosit plnovous či upravené strniště, na druhé straně pánové, kteří si takto cíleně nepěstují své vousy, by se na společenskou akci měli pokud možno kvalitně oholit. Co vše vám může při holení pomoci a učinit z vás lva salónů? Seznamte se s moderními břitvami, které nevyžadují takovou údržbu jako břitvy klasické, hovoříme o shavettách. Taková shavetta má podobné vlastnosti jako břitva, ovšem vkládají se do ní klasické náhradní žiletky, takže odpadá náročné broušení a péče. Shavetty navíc vypadají velice stylově.

Jen málokterý muž se obejde bez olejů a balzámů na vousy, což jsou pomůcky zajišťující lepší kvalitu vousu, ale i pokožky. Zmínit si můžeme také vosky na vousy, sloužící k finální úpravě, často se s jejich pomocí tvarují knírky či bradky. Rovněž můžete využít nejrůznější pomůcky k mytí vousů, to v případě, že jste si zvolili právě cestu vousáče. Dnes je velice moderní mít delší vous, ale pokud možno kvalitně upravený. Mytí vousů zajistí jejich hebkost a dodá jim příjemnou vůni.

 

Společenské doplňky k oblečení

Svůj společenský outfit pak můžete doplnit tak, že budete vypadat jako lev salónů. Do kategorie doplňků do společnosti patří například motýlky a kravaty, k nim pak spony na kravaty, které mohou učinit z pouhého proužku látky stylový prvek. Podobnou funkci jako spony na kravaty mají ozdoby na klopy či manžetové knoflíčky. Samozřejmě, že nic nepokazíte ani vhodně zvolenými šperky, například pánskými náramky či prsteny. Zajímavou kategorii doplňků tvoří askoty, což je širší obdoba kravaty, která ale nikdy neškrtí. Askot je zpět, tento doplněk původně anglických gentlemanů se opět vrací do módy a obliby.