Holosun představil novinky pro rok 2023. Na co se můžeme těšit?

Výrobce kolimátorů a laserových zaměřovačů Holosun každý rok představuje novinky, na které se v průběhu následujících měsíců můžeme těšit. Už teď je přitom známo, co lze od této značky očekávat v roce 2023. Pojďme si jednotlivé novinky blíže představit.

 

Vybavení pro noční vidění a termovize

Holosun jednotlivé novinky pro rok 2023 představil na akci SHOTshow 2023, která se konala v Las Vegas. Konkrétně se můžeme těšit na zbrusu nový digitální reflexní zaměřovač nočního vidění DRS-NV. Pod tímto označením se skrývá kombinace klasického kolimátoru a nočního vidění.

Zařízení je vybaveno optickým senzorem 1024 × 768 bodů při 60 FPS. Jeho součástí je také osminásobný digitální zoom. Výhodou je také napájení baterií 18350. Těšit se můžete jak na základní, tak i PRO verzi s kvalitnějším čipem. Kromě toho se u PRO verze dočkáme také kvalitnější a čištějšího obrazu.

Za pozornost stojí také zaměřovač s termovizí s označením DRS-TH. Ten nabídne celkem pět různých režimů vykreslení scény. V nabídce bychom měli objevit jak základní, tak i PRO verzi, který se pochlubí o 33 % vyšším rozlišením jádra termovize.

 

Zbrusu nová řada kolimátorů

Na závěr ještě nesmíme zapomenout na představení zbrusu nové řady kolimátorů, které budou dostupné pod označením SCRS. Jedná se o solárně napájené puškové kolimátory, které vychází z již dobře známé řady SCS.

Těšit se můžete na kompaktní rozměry a stejný footprint, kterým disponuje model HE509T. V nabídce budou minimálně dvě verze. Konkrétně by se mělo jednat o kolimátor s tečkou 2 MOA a MRS, tedy přepínatelným systémem osnov. Řady SCRS bychom se měli dočkat nejdříve v červnu, přičemž cenovka se bude pohybovat kolem 10 000 Kč.

Více informací ze světa kolimátorů a zaměřovačů najdete na www.holosun.cz.