I audiovizuální technika potřebuje kvalitní a odborný servis

101Zejména v průmyslových a firemních sektorech je audiovizuální technika velmi využívaným produktem. Jednotlivé druhy techniky lze využívat při konferencích, na přehlídkách, výstavách, na teambuildingu, ale také při pravidelných firemních schůzích nebo v učebnách. Od dob, kdy se otáčely papíry s nákresy postoupila technologie značně dopředu a právě s pomocí kvalitní audiovizuální techniky lze připravit důmyslné prezentace, které dokáží zaujmout každého. Pokud tedy technika funguje tak, jak má. A právě proto je důležitý její pravidelný a odborný servis.

 

Pořád se jedná jen o stroje

I když jsou moderní druhy audiovizuální techniky na vysoké technologické úrovni, pořád se jedná jen o stroje. Nemůžete čekat, že vydrží desítky let bez sebemenší závady a poškození. Závady mohou být způsobené z mnoha důvodů. Může se jednat o neopatrnou manipulaci nebo o opotřebení některé části. Samozřejmě, že audiovizuální technika může pracovat několik desítek let bez chyby, ale vždy je vhodné být připraven na to, že se něco porouchá. Pravidelnými servisy se dá poruchám předcházet.

 

Kdo by měl servis zajistit?

Servis audiovizuální techniky se rozhodně nevyplácí svěřovat nekvalifikovaným pracovníkům. Tato technika má svá specifika a je velmi důmyslným produktem. O servis by se neměl starat firemní údržbář, ale specializovaná firma. I takové se na našem trhu samozřejmě dají najít. Firmy mají dostatek zkušeností pro servis a opravy, kvalitní vybavení a vše udělají přesně, rychle a kvalitně. Jak je hledat.

 

Hledejte firmy, které nabízí prodej a pronájem AV techniky

Základem by mělo být hledat u prodejců AV techniky. Ne všichni bohužel nabízí společně s prodejem a pronájmem i servis. Servis AV techniky je totiž opravdu složitou záležitostí, ke které jsou zapotřebí detailní znalosti a zkušenosti. Pokud některá firma, kromě prodeje a pronájmu AV techniky, nabízí i její odborný servis, řešení na míru a opravy, narazili jste na opravdového specialistu. Takových bohužel na našem trhu moc není.

Jednu z mála takových firem můžete najít na www.c-servis.cz.