I na cestách můžete být na příjmu

Na mobilní telefony, tablety i navigace jsme si zvykli jako na dobré pomocníky, kteří nám umí poradit i umožnit být v kontaktu se svým okolím. Musí k tomu však mít dostatek energie.

 

Slabá baterie

Na pracovní záležitosti i kontakt s rodinou využíváme moderní technologie, zvlášť, když jsme na cestách. Vybitá baterie je tak tím nejhorším, co nás může potkat a většinou se nedostatek energie začne projevovat v nejméně vhodnou chvíli a zbytečně si tak přiděláváme starosti. Moderní přístroje nám často pomáhají i s navigací, volbou nejkratší cesty, vyhledáním restaurace nebo servisu, doporučit tipy na výlet nebo zjistit otevírací dobu úřadu. Vše tak máme rychle a na pár kliknutí k dispozici, nemusíme nic složitě a zdlouhavě zjišťovat a hledat. Různé aplikace a chytrá řešení ale potřebují také mnoho energie a jindy celkem pohodlná výdrž baterie je najednou poloviční. I proto nás pak dokáže vyvést z míry, když mobil nebo tablet přestanou fungovat kvůli nízkému stavu baterie.

 

V autě

Když jsme doma nebo v hotelu a máme po ruce zásuvku, vše rychle vyřešíme a tablet nebo mobil připojíme na nabíječku, na cestách v autě ale nemůžeme jen tak zastavit a několik hodin zůstat třeba na benzínové pumpě, abychom dobili telefon. Dobře poslouží powerbanka, ta má však omezenou kapacitu, je potřeba ji také dobíjet a většinou je opatřena jen krátkým kabelem, což je pro řidiče dost nepraktické a bývá problém s ukotvením powerbanky vedle mobilu či navigace. Skvělým řešením je USB nabíječka do auta od značky Orava,  která nabíjí prostřednictvím zapalovače. Velkou výhodou jsou dva USB porty, takže lze nabíjet i dvě zařízení současně a to i za jízdy. Bez problémů tak můžete dobíjet třeba navigaci, která vám ukazuje cestu a také mobilní telefon nebo třeba powerbanku.

Mít možnost vypnout si mobilní telefon nebo se odpojit z online prostoru je skvělá věc a občas prospěje každému z nás. Dobu, po kterou nechceme být k zastižení, bychom si ale měli určovat my a nikoli stav baterie.