Jak a kde si vybrat kvalitní víno?

Víno se řadí mezi stále oblíbenější alkoholický nápoj, který se hodí k jakékoli příležitosti. Ať už jde o narozeniny, významné výročí či romantickou večeři. Ochutnat dobré víno je opravdovým zážitkem a radostí. Avšak vybrat dobré a kvalitní víno není jen tak. Víte, podle čeho vybírat a kde hledat nejkvalitnější druhy vín?

 

Jaký druh vína zvolit?

Před začátkem nákupu je vhodné si vždy ujasnit, jaký druh vína zvolit. Červená vína se hodí především k tmavým druhům masa a těžším pokrmům. Naopak bílá vína se hodí ke světlým druhům masa a lehčím jídlům. K lehkým pokrmům se pak hodí i růžová vína, která jsou vhodná zejména pro letní sezónu. Kromě samotné barvy, pak přichází na řadu obsah cukru. Pokud preferujete nízký obsah cukru, pak jsou jasnou volbou suchá vína. Vhodným kompromisem je potom polosuché víno.

 

Ukazatelé kvality vína

Po samotném výběru daného typu vína je třeba se zaměřit na jeho kvalitu. Dnes se prodává velké množství vín rozličných kvalit, není tak snadné vybrat opravdu kvalitní víno. Ukazatelem kvality není pouze cena. Cena může vést k chybnému úsudku. Vysoce kvalitní vína poznáte podle etikety, kdy širší popis často znamená vyšší kvalitu vína, které splňuje ty nejpřísnější normy. Při výběru kvalitního vína se lze také řídit radou someliérů či hodnocením v prestižních vinařských soutěžích, která bývají často umístěné na obalu.

 

Kde hledat kvalitní vína?

Nejčastějším místem, kde se nakupují vína, jsou supermarkety, ale jsou doopravdy tím nejvhodnějším místem? Pro supermarkety jsou charakteristické zejména nízké ceny nabízených vín, což však sebou přináší nabídku různé kvality. Není třeba supermarkety zatracovat, jelikož občas lze narazit na opravdu kvalitní vína, musíte mít ale dostatečné znalosti. Pokud se v této oblasti zase tak , tak je vhodné navštívit e-shopy zaměřené na prodej prvotřídního alkoholu, které nabízejí opravdu kvalitní vína. Díky konkurenčnímu prostředí mají výhodné ceny a akce.