Jak jednoduše udržovat auto jako nové?

Mít auto jako od kosmetičky – pěkné, voňavé a čisté. A nějak snadno jej i takhle krásné udržet, to je sen, který si ale můžete jednoduše splnit. Máme pro vás tipy na pár malých pomocníků, které vám to umožní.

Ani mráz, déšť či pyl vás nezastaví! Brouzdáte si po silnicích se svým motorovým parťákem, který si spokojeně bručí pod vaší pevnou rukou. Jen už to možná není za blýskajícím se dobrodružstvím tam někde v dáli, ale je potřeba nakoupit, vyzvednout děti ze školy a navozit, dovozit či odvozit. I auťák s vámi zažívá perné chvilky, ale udržet si jeho krásu a vůni můžete celkem bez obtíží. I přes roztomilé mokré botičky a rozlitý jogurt mezi nákupem v kufru.

 

Prach, drobky, kamínky vysajte

Jaro je ideálním obdobím pro důkladný úklid interiéru vozu. Nejprve hrubý úklid – vyhoďte staré kelímky a PET láhve od pití, obaly od sušenek a další poklady nenápadně odložené do přihrádek ve dveřích. Celý prostor vozu vysajte, a to nejenom podlahu, ale také sedačky, prostor mezi nimi, vyndejte rohože a nezapomeňte na kufr.

Můžete navštívit benzinku, kde jsou vysavače za poplatek, ale pokud máte garáž nebo dílnu, přijde vám vhod praktický multifunkční aku vysavač Kärcher WD 1 Compact Battery. Hodí se jak pro suché, tak i mokré vysávání a pokud vám zapadly nějaké drobky do prostoru, kam se ani štěrbinová hubice nedostane, stiskem tlačítka se přemění na fukar. Tuto funkci využijete nejen v interiéru, ale i v prostoru pod kapotou, kam rádo zapadá listí, malé větvičky a na jaře opadající kvítky.

 

Palubka a sedačky

Teď už přichází na řadu nablýskání interiéru. Každý povrch vyžaduje jinou péči. Připravte si hadříky z měkké textilie, ideální je mikrovlákno. Na veškeré plastové a pryžové části použijte hloubkový čistič Kärcher RM 652. Naneste jej na suchý povrch a nechte chvíli působit. Poté setřete hadříkem a doleštěte. Skryje jemné mikroškrábance a pokud jej budete používat pravidelně, cca každých 6 týdnů, poslouží i jako ochrana proti UV záření a dokáže ochránit i barvu plastů.

Sedačky z textilie nebo umělé kůže potřebují jednou za čas také vyčistit. Pokud se nechcete rovnou vrhnout do tepování sedaček, tak vám bohatě postačí čistič interiéru Kärcher RM 651. Práce je s ním rychlá a na vysušení vám při hezkém počasí bude stačit pár minut. Nastříkejte přípravek na čalounění a suchým hadříkem jej krouživými pohyby napěňte. Nechte opět pár minut působit, poté použijte navlhčený hadřík a čalounění dočistěte opět krouživými pohyby. Nakonec vytřete suchým hadříkem a nechte proschnout.

 

Skla mají lesk jako blesk

Upatlané čelní sklo nese známky vašeho snažení o urychlení rozmrazování předního skla a stírání zamlžení vším, co bylo zrovna po ruce. Teď mu věnujte důkladnou péči, protože šmouhaté sklo může být při oslnění protijedoucím vozem v noci nebo slunečními paprsky ve dne velmi nepříjemné. Na mytí vnitřních skel nepoužívejte vodu. Vybavte se čističem skla na auta, rovnoměrně nastříkejte na povrch, rozetřete měkkým hadříkem a vyleštěte. Můžete to vzít při jednom i se zrcátky, světlomety a venkovní stranou čelního skla, protože např. čistič Kärcher si poradí i s hmyzem, který po střetu s čelním sklem zanechává často velmi odolné skvrny.

 

Do sucha!

Do úklidu interiéru se vrhněte jen za hezkého počasí, abyste měli dostatek času nechat vnitřek vozu vysušit. Stáhněte okénka, nechte otevřené dveře, dopřejte čalounění čas, aby proschlo důkladně, jinak vám hrozí, že se ve voze začne objevovat plíseň nebo nežádoucí zatuchlý zápach.

Chcete i další pomocníky pro údržbu vašeho auta? Klikněte na www.karcher.cz a vyberte si!

 

 

Krátké popisky k produktům:

Kärcher WD 1 Compact Battery

Multifunkční bateriový vysavač vhodný pro mokré i suché vysávání. Je lehký, přenosný a díky příslušenství pro čištění interiérů aut ideální pomocník při úklidu vozu.

Cena: 3090 Kč, www.karcher.cz

 

 

 

Čistič palubní desky Kärcher RM 652

Čistič palubní desky pro hloubkové čistění a ochranu všech plastů v autě. Zanechává povrchy matné a čisté. Dokáže vyhladit i jemné mikroškrábance.

Cena: 310 Kč, www.karcher.cz

 

 

 

Čistič interiéru Kärcher RM 651

Pro osvěžující čistý interiér bez zápachu: od kokpitu po gumové těsnění, od displeje po čalounění a umělou kůži. S antistatickým účinkem a účinnou neutralizací zápachu.

Cena: 280 Kč, www.karcher.cz

 

 

 

Čistič autoskel Kärcher RM 650

Čištění oken a zrcátek bez pruhů a oslnění. Spolehlivě odstraňuje hmyz, otisky prstů a nečistoty. S antistatickým účinkem pro nízké opotřebení.

Cena: 280 Kč, www.karcher.cz