Jak nejlépe zabezpečit auto proti krádeži?

Máte velkou radost, že jste si pořídili elegantní a rychlý vůz svých snů? Kdo by neměl. Ale s novým autem, ostatně jako se vším, přicházejí také nové strasti. Největší vaší starostí bude, aby vám novou radost někdo neodcizil. Je skutečně pravdou, že zabezpečení u auta, ať už je nové či váš starší věrný sluha, je velmi důležité a je jeho součástí. Jak jej tedy zabezpečit tak, abychom o něj nikdy nepřišli?

 

 

Nenechávejte uvnitř nic na obdiv

První rada se týká spíše vaší rozumné úvahy. Pokud s autem parkujete někde na ulici nebo na nehlídaném parkovišti, není dobrý nápad nechávat v něm viditelně hodnotnější věci. Zloděje to může lákat. Možná vám neodjede s celým autem, ale přesto auto poškodí a navíc ho vybrakuje. Není rozhodně na škodu nechat si k autu vyrobit šikovný autoklíč. Výroba klíčů je důležitá, proto si vyberte tu správnou firmu.

 

Zámek volantu nebo řadicí páky

Tyto klasické mechanické pomůcky fungují na jednoduchém principu. Zámek volantu, nejčastěji v podobě páky, se při parkování nasadí a pak znemožňuje otáčení volantem. Zámek řazení pro změnu zabraňuje v zařazení rychlosti, a pak s vozem nelze odjet.

 

Alarm

Další jednoduchý způsob, který navíc může být dost účinný, je zabezpečení automobilu alarmem. Pokud se do vozu někdo snaží dostat cestou síly, alarm začne hlasitě houkat. To zpravidla zloděje odradí, protože houkající auto přitahuje dost velkou pozornost, není-liž pravda?

 

Imobilizér

Imobilizér zařízení funguje tak, že pokud je auto zaparkované a zamčené, tak rozpojuje elektrické obvody ve vozidle. Pak není možné s vozidlem odjet, pokud se obvody znovu nesepnou – zpravidla dálkovým ovládáním centrálního zamykání nebo použitím správného klíče.

 

GPS zabezpečení s napojením na agenturu

Tento poměrně mladý, a také o dost dražší, systém spočívá v tom, že je ve voze nainstalováno zabezpečovací zařízení a GPS lokátor. V případě, že dojde k narušení, je kontaktována bezpečnostní agentura. Ta se okamžitě vydává vůz hledat. Vyšší cena takového řešení je vyrovnána vysokou účinností této metody, jak bývá známo.