Jak podpořit svou paměť správnou hudbou

Máte problémy s pamětí a potřebujete se učit do školy, do práce nebo trénovat svou paměť i ve volném čase? Vyberte si správnou hudbu, která je velkým pomocníkem ve stimulaci mysli. Inspirujte se a vyzkoušejte hudbu, která má téměř zázračné účinky a dokáže podpořit vaši snahu.

 

Jak vybrat hudbu

Pokud si vybíráte hudbu k práci nebo ke studiu, můžete si všimnout, že dáte většinou přednost akustické hudbě bez zpěvu. Vybrat si můžete piano, housle nebo třeba koncert violoncella. Tato hudba dokáže povzbudit vaše smysly a zklidnit vaši mysl tak, abyste se dokázali soustředit na učení nebo na to, co v danou chvíli potřebujete.

 

Alfa vlny

Nejlepším způsobem, jak podpořit svou paměť a tak ti ulehčit učení je hudba, ve které jsou slyšet alfa vlny. Jedná se o akustický hudební podklad, u kterého jsou slyšet navíc i frekvence, které dokážou uklidnit mozek. Pokud budete poslouchat hudbu s alfa vlnami na počítači nebo třeba pomocí bluetooth reproduktoru Crater-6 BR, který se dá připojit k mobilnímu telefonu, tak svou mysl uklidníte a zbavíte se duševního napětí.

 

Studijní i pracovní vzpruha

U těchto alfa vln můžete cítit takové zklidnění, které se rovná stavu v meditaci nebo relaxaci. Díky tomu zlepšíte studijní výkony, ale podpoříte i pracovní produktivitu. Stačí, když si tento druh hudby pustíte nahlas v pokoji, kde se učíte nebo například do bluetooth sluchátek S-500BT, když si čtete studijní materiály. Budete překvapeni, že když si budete učení opakovat, budete si toho pamatovat víc, než jste si mysleli.

 

Kreativní myšlení

Velkou výhodou je také to, že alfa vlny podporují kreativní myšlení a fantazii. Pokud pracujete hlavou, tak oceníte, že se dokážete soustředit na danou věc a budete mít spoustu nových a originálních nápadů. Alfa vlny se tedy hodí pro kreativce, textaře, ale i grafiky, copywritery a spisovatele.

 

Další možnosti

Pokud se vám tento druh nelíbí a chcete si do svých bluetooth reproduktorů pustit jiný druh hudby, případně své oblíbené písničky a svůj osobní playlist, tak alfa vlny použijte jen jako naladění a jakési „zapnutí“ mozku. Pusťte si alfa vlny na pět minut a při tomto poslechu nic nedělejte. Pouze odpočívejte a vnímejte dané frekvence, které se pohybují od 7Hz do 13Hz. Následně si pusťte jakoukoliv hudbu, případně nemusíte poslouchat žádnou, ale váš mozek už bude naladěn do bdělého stavu, ve kterém vnímá, naslouchá a pamatuje si.