Jak se dostat do formy v pohodlí domova

Současná karanténní opatření udělala čáru přes rozpočet nám všem bez rozdílu. Naše pečlivě sestavené plány vzaly za své, případně jsme je musely odložit na pozdější, příznivější dobu. Něco ale můžeme dělat i teď – těžko by se nám naskytly výhodnější podmínky, během nichž bychom mohli zapracovat na naší postavě a zdraví celkově. Jak se dostat do formy v pohodlí vašeho domova?

 

Živé online lekce

Fitness centra jsou zavřená, konat se nesmí ani žádná skupinová cvičení. Každý, kdo se pohybu věnuje pravidelně, tak může nyní strádat. Naštěstí je tady ale internet, jehož prostřednictvím trenéři pořádají online lekce. Obvykle se konají živě a v čase, na který jsou pravidelní návštěvníci posiloven zvyklí, aby zůstal zachován jistý řád. Zapojit se do nich ale mohou i ti, kteří s pohybem teprve začínají nebo si chtějí vyzkoušet něco nového. Při cvičení většinou nepotřebujete žádné další pomůcky, vystačíte si jen s vlastní vahou těla a fitness podložkou.

 

Domácí posilovna

Když nemůžete do posilovny, nezbývá než si takový malý posilovací koutek zařídit u vás doma. Nemusíte se bát, že by vás to finančně zruinovalo, do začátku vám bude stačit základní a jednoduché vybavení. Třeba takový gymnastický míč nebo jednoruční činky, které jsou při tréninku velice efektivní, seženete už za pár korun. Pro dosažení vytoužených výsledků doplňte silový trénink o kardio cvičení, které vám pořádně rozproudí krev. Do formy vás rychle dostane běh. Venku s roušku se však tento pohyb neprovozuje zrovna nejlépe, investujte proto do běžeckého pásu, který oceníte i po karanténě. Nebudete se totiž už moci vymlouvat na nepříznivé počasí. Pěknou postavu si můžete také vyboxovat – doslova. Boxovací pytel navíc funguje jako skvělé odreagování.

 

Úklid

Posilovat můžete i při vykonávání domácích prací, třeba při luxování, mytí podlahy nebo žehlení. Jako skvělý spalovač kalorií funguje i úklid. Kolik jen máte doma šuplíků a skříní, které nutně potřebují vytřídit? Kolikrát jste si řekli: až budu mít čas, pustím se do toho? Teď konečně máte příležitost s nepořádkem zatočit. A vezměte to pěkně z gruntu, když jarní úklid, tak se vším všudy. Uvidíte, jak se přitom, aby byt prokoukl, pěkně zapotíte!