Jak to vidí muži – dovolená

Společná dovolená je plná kompromisů. Užívat si dovolenkové volno se svým partnerem má řadu výhod, na druhou stranu je ale těžké najít kompromis, aby si dovolenou užil každý z partnerů. Muži dovolenou vidí jinak než jen neustálé se válení na pláži, večeře a koupání. Dalo by se říct, že ideální dovolená pro muže je na ostrově plném barů a veřejných domů, ale není tomu tak. Muži mají rádi aktivní dovolenou ve společnosti, ve které můžou probrat svoje záležitosti a komunikovat bez ohledu na vědomí, že se svými vtípky mohou někoho dotknout. Dny plné adrenalinu, zábavy nepřekazí nářky žen, že se nudí, že si dovolenou představovali jinak a že vrchol aktivity představuje výlet za památkami.

Ideální je varianta, že si můžeme dovolit víc dovolených za rok. První dovolená strávená s naší drahou polovičkou a druhá s přáteli, která je přesně šitá na míru našemu životnímu stylu. Ať už se jedná o dovolené v centru velkých světových metropolí, relaxační dovolené v přímořských resortech s možnostmi adrenalinových zážitků, nebo plně aktivní dovolené v duchu potápěn, rybaření, lezení po skalách, dovolená v divočině, nebo dovolená spojená s výstupem na Kilimanžaro.

 Ideální dovolená pro muže je dovolená plná zážitků. Zažít adrenalin na vodě nebo ve vzduchu, strávit dovolenou v duchu toho, co je naším koníčkem. Od armádní techniky a zbraní, přes auta, golf, paintbal, na lodi nebo ve vinařství, kde se ze z nás stane expert na víno díky vinařskému kurzu. Nebo strávit relaxační dovolenou v místech, kam jsme si přáli vždy se podívat. Nemusíme jezdit na dlouhou dovolenou. Svou dovolenou snů podle našich představ a v duchu našich zájmů můžeme strávit i ve víkendové variantě, kdy vyměníme okopávání záhonků nebo štípání dřeva za víkend plný sportu a her. Nebo v duchu čehokoli, co si budeme přát. Zapomenout na každodenní starosti není jen doména dlouhých dovolených. Na víkendové dovolené načerpáme síly, zapomeneme na chmury a strasti, získáme energii a přesvědčíme se, že na víkendové dovolené stojí za to jezdit častěji. Kalendář je plný zajímavých událostí a každý týden se dá naplánovat nevšední a odpočinkový zážitek. Je jen na nás, jestli zvolíme variantu zprostředkování cestovní kanceláří nebo agenturou, nebo si dovolenou naplánujeme sami. A nebo můžeme vzít auto, nebo sednout na vlak a náš program si vymyslíme cestou.

V letních měsících je plánování o mnoho jednodušší. Plnohodnotnou dovolenou můžeme prožít u řeky s prutem v ruce, bandou kamarádů a velkou zásobou piva a masa. Akorát běda, pokud náš kumpán na naši exkluzivní dovolenou přiveze svoji partnerku. To začne být oheň na střeše. Z pohodové dovolené, kde nemusíte hlídat každé slovo, každý skutek, se stane dovolená pod kontrolou a to nesplní náš požadavek pohodové dovolené. Pokud chceme prožít skutečně vynikající dovolenou, partnerky na vaši pánskou jízdu rozhodně neberte. I když vám to vaši kumpáni třeba neřeknou, připravíte je o jejich pohodové dny. A to není účel. Účel je nehlídat se, načerpat síly, uvolnit se u adrenalinového zážitku, užívat si, jíst, pít a poslouchat dobrou muziku. Bez toho, aniž by nám do toho někdo kecal. Odměnou nám bude nejen načerpání nových sil, ale i spokojenost našich bližních, protože z dovolené přijedeme nabiti novou energií, kterou můžeme rozdávat našim blízkým. Naopak ze společné dovolené nevypadneme tolik z běžného režimu.

Aktivity musíme přizpůsobovat stejně jako v běžném životě, musíme brát ohled na to, aby se naše partnerka cítila dobře. Měnit plínky budeme stejně jako je měníme v realitě. Běžné starosti v jiném prostředí s naší drahou polovičkou jsou sice fajn, ale dovolená, kde máme čas sami na sebe, plníme si svoje sny, prožíváme každý den jako kdysi má něco do sebe. A vytěžíme z ní maximum nejen my, ale i naše okolí. Přijedeme uvolnění, plní síly, plní zážitků a to potřebujeme. Ať už se jedná o to, že jsme vystoupali na Kilimandžáro, prožili 14 dní v barech v Los Angeles, rybařili od rána do večera,nebo jsme si udělali tour de pivovar po naší krásné vlasti. Sále totiž budeme tvrdit, že dovolené s naší drahou polovičkou jsou fajn. Ale dovolená bez omezení, ta je ještě lepší. Ale platí, že nic se nemá přehánět. Čerpání nových sil, Zdar.