Jak vybavit přehlednou dílnu?

Přehledná a uklizená dílna, nebo aspoň s vlastním systémem, je základ úspěšného kutilství. Protože když nemůžete nic najít, tak vám práce od ruky moc nepůjde. Proto si vybavte dílnu regály, šuplíky a dalšími úložnými prostory, ať máte ve všem pořádek.

 

Dílna musí uklizená

Základním pravidlem při zařizování dílny je myslet na praktičnost. Dílna musí být praktická a přehledná. Každá věc musí mít své místo a tam ji také vždy musíte najít. Přizpůsobte zařízení své dílny nebo garáže svým požadavkům a zvykům a vybírejte podle nich úložné prostory.

 

Regál je základní stavební kámen

Bez čeho se v dílně, garáži nebo komoře neobejdete jsou policové regály do dílny. Díky své jednoduché montáži je zvládne sestavit každý, dají se snadno stěhovat, protože jsou lehké a je možnost je spojovat a vytvářet regálové systémy, které nabídnou místo pro všechno nářadí, různé předměty, sezonní věci a materiál.

Policové regály jsou v první řadě přehledné, je možnost je různě nastavovat a přizpůsobit místu a prostoru. Výška polic se dá volně přizpůsobit potřebné velikosti uložených věcí a vybrané police se mohou vylepšit speciálními přihrádkami, dělítky a přepážkami.

Na co se u regálů nesmí zapomínat – je bezpečnost. Regály a regálové systémy se vždy musí přivrtat ke zdi a je opravdu nutné dodržovat doporučenou nosnost regálu. Nosnost se vždy udává pro rovnoměrně rozložený náklad. nesmí být tak na jedné straně uložené všechny věci a na druhé být prázdno. Pak hrozí zničení regálu.

Nezapomínejte na bezpečnost práce

Když už mluvíme o bezpečnosti, tak se nesmí zapomínat také na bezpečnost práce v dílně nebo garáži. Je důležité se při práci vybavit ochrannými pomůckami. Mezi nejdůležitější patří rukavice, ochranné brýle, pevná obuv, pracovní oděv – montérky.

 

Osvědčené nástěnné organizéry

dílně není potřeba jenom uložit velké a rozměrné věci, ale také  drobné nástroje, součástky a hřebíky, šroubky, matice atd. Takové věci se na police regálu nehodí, pro takové předměty slouží nástěnné organizéry. Jednou z možností jsou závěsné skříňky, které se dají postavit volně, postavit jednu na druhou nebo je napevno zavěsit na stěnu.

Vybírejte takové skříňky, které mají konstrukce z ocelového plechu a jsou opatřené odolným práškovým lakem, který vydrží nárazy nástrojů, vlhkost i další mechanické poničení. Pro větší přehlednost volte přepážky a zásuvky čiré, vyrobené z trvanlivého materiálu PS, ve kterých hned uvidíte co je jejich obsahem.

 

Kam ještě věci umístit?

Regály, police, skřínky a nástěnné organizéry jsou jen malý výčet z toho, co může být v dílně úložným prostorem. Existují různé držáky na pneumatiky, praktické miniboxy, nebo praktické mobilní boxy na kolečkách, které uvezou i těžší materiál nebo nářadí.

 

Další inspirace na úložné prostory

  • šuplíky, police, skříně
  • pojízdné kontejnery
  • držáky na strop nebo zeď – pro jízdní kola