Jak vybrat vrtačku?

Přestože vrtačka patrně nechybí v žádné domácnosti, nepodléhá žádnému konsenzu nebo dogmatu, jak by měla vypadat a jaké vlastnosti by měla splňovat. V praxi existuje nespočet druhů, s různým výkonem, příkonem a pořizovací cenou. Že není vrtačka, jako vrtačka, vám potvrdí každý, kdo měl toto nářadí někdy v ruce. Jistojistě se shodneme, že přínos vrtačky je nesporný a obdivuhodný. Dokáže s rychlostí blesku udělat otvor tam, kde by jiným mechanickým způsobem trvalo mnohem déle nebo by to nešlo vůbec.

 

Magnetický pomocník

Kromě klasických vrtaček existují i magnetické vrtačky. Představují vyšší level v této oblasti. Magnetická vrtačka je v podstatě kombinací ruční vrtačky a stojanu s elektromagnetem. Při své aktivitě dochází k takzvanému jádrovému vrtání, což spočívá v tom, že neodvrtává celou plochu otvoru, ale pouze jeho obvod.

 

Česká tradice a německá kvalita

Aby vrtačka odpovídala požadovaným nárokům a zároveň klasifikačním standardům, je třeba dobře vybírat. Zárukou kvality jsou německá ALFRA ROTABEST a česká N.KO MACHINES. Magnetická vrtačka se vybírá nejen podle ceny, ale zejména podle specifik, jako jsou typ převodovky, otáčkoměr, chladící systém, zdvih, příkon a výkon motoru a jiné. Nástroj vám bude sloužit dlouhé roky, proto je třeba zvážit nejen vstupní investici, ale zejména rozsah a náročnost práce, kterou s ní chcete zvládnout.

 

Jak vybrat brusku?

Kromě vrtačky lze na technologicky specializovaných e-shopech forsteel.eu a nko.cz zakoupit i stejně výkonné brusky. Pásová bruska na kov disponuje plynulým nastavením hloubky broušení, jedno- nebo dvourychlostní převodovkou,  stolní nebo stojanovou úpravou, nízkými provozními náklady a příznivou pořizovací cenou.

Pásová bruska na kov je určena zejména k broušení velkých a rovných ploch, protože má největší brusný úběr. Moderní pásové brusky používají elektronickou regulaci otáček, které se mění na základě opracovávání různých materiálů, kdy by vysoká teplota, vznikající při větších rychlostech broušení, mohla produkt poškodit. Pokud si stále s výběrem nevíte rady, nebojte se obrátit na odborníky skrze e-shopový kontaktní formulář.