Jak vyzrát na cestovní pojištění?

faceman.cz_online_ergo_cz_nahledovyNe, ani vy nejste „nezničitelný“. I vám se za hranicemi České republiky může přihodit, že budete náhle potřebovat lékařské ošetření. Nehrajte si na hrdinu, ale raději myslete na svoje bezpečí. Pokud vyrážíte za hranice, byť na jeden den, sjednejte si řádné cestovní pojištění. Jak na to?

Vyberte to vhodné

Nejdříve je třeba vybrat pojištění na cesty do zahraničí, které bude vaší cestě odpovídat svou povahou. Je třeba se zaměřit na výši léčebných výloh společně s podmínkami. Pro běžné cesty po Evropě se doporučuje výše léčebných výloh okolo 5 000 000 Kč, stejně tak i pro cesty do ostatních částí světa. Čím vyšší výše léčebných výloh je, tím lépe pro vás, protože cena lékařského ošetření je v zahraničí i několikanásobně vyšší než je tomu v ČR. Sledovat je třeba i další výše pojistných limitů. Jejich kompletní přehled udávají tyto sazby cestovního pojištění.

 faceman.cz_online_ergo_cz_01

Pozor na připojištění

Cestovní pojištění obvykle nezahrnuje pojištění pro sport. Pokud budete sportovat, zařiďte si odpovídající připojištění. Vhodné je i připojištění zavazadel a také pojištění odpovědnosti. Proč? Dozvíte se v tomto článku.

 faceman.cz_online_ergo_cz_02

Spojení mějte při ruce

Pojišťovna vám musí k pojištění dát spojení na asistenční službu. Toto číslo byste měli mít na cestách neustále u sebe. Pokud se dostanete do problémů, je třeba pojišťovnu neprodleně kontaktovat a řídit se jejími pokyny. Někdy vám pojišťovna může určit i lékařské zařízení, kam byste měli zajít apod. Jestliže byste se jejími pokyny neřídili, nemusela by za vás výlohy zaplatit. Dejte si na to velký pozor.

Kde koupit výhodně?

Nejvýhodnější je sjednání cestovního pojištění on-line. Ušetříte tím nejen čas, ale hlavně peníze. Mnoho pojišťoven při online formě sjednání poskytne slevu, nebo nabídne výhody například v podobě připojištění odpovědnosti zdarma apod.