Jaký materiál zvolit při realizaci terasy?

1197Terasy jsou při současných architektonických trendech považovány, jako nezbytná součást moderních rodinných domů. Slouží jako prostor pro trávení volných chvil na čerstvém vzduchu, k odpočinku i zábavě. Variant provedení teras je hned několik. Která je ale ta pravá, nejen podle architektonických trendů, ale také z hlediska elegance a odolnosti? Mezi nejvyhledávanější druhy se řadí zejména dřevěné terasy.

 

Moderní provedení zamezuje zranění

Možná si říkáte, že dřevěné terasy jsou sice elegantní na pohled, ale že jejich životnost nemůže být dlouhá a také bezpečnost nemůže být na nejvyšší úrovni. To platilo dříve. Ještě před několika lety totiž opravdu nebyla technologie výroby a realizace dřevěných teras na tak vysoké úrovni. Terasy nebyly dostatečně provětrávané, docházelo rychle ke ztrátám pevnosti a odolnosti přírodního dřeva. Navíc hrozilo riziko zranění od třísky, když se dřeviny štěpily. Nebezpečné bývaly také kotvící prvky – šrouby a vruty, které vylézaly ze dřeva a také přispívaly k vyššímu riziku zranění. Všechny tyto nedostatky jsou ale v současnosti již eliminovány.

 

Přesvědčit se o tom můžete v nabídce společnosti FASÁDY & TERASY s.r.o.

Společnost FASÁDY & TERASY s.r.o. je specialista na nabídku teras k rodinným domům. V nabídce této společnosti samozřejmě nechybí ani dřevěné terasy. Ty jsou dokonce nabízeny se skrytým uchycením Softline®. Právě systém Softline® dodává dřevěným terasám jejich unikátnost. Jedná se totiž o patentovaný systém uchycení, zcela bez viditelných kotvících prvků. O kotvící prvky se tedy nelze zranit. Jako materiál pro výrobu teras jsou vybírány jen vysoce kvalitní exotické dřeviny s hladkým povrchem, který je zcela bez třísek. Technologie kotvení také zajišťuje, že terasa je dokonale provětrávaná i ze spodní části a neztrácí svou pevnost.