Jízda autem: jak být v bezpečí?

Předvídat na silnici při řízení auta se vyplatí vždy, ať už se řadíme mezi řidiče začátečníky nebo silniční matadory. Pomoci nám mohou i moderní technologie.

 

Snadný důkaz

Provoz je každý rok vyšší a vyšší. Dojíždíme za prací, za zábavou i za vzděláním a místa na silnicích zatím nepřibývají. Všichni chvátají, snaží se být všude rychle a často to i znamená, že jezdí bezohledně a nedodržují pravidla silničního provozu. Nebezpečné předjíždění, zmatené manévry a další nešvary jsou na denním pořádku a když se nic nestane, přijedeme do cíle maximálně s pocuchanými nervy a špatnou vzpomínkou. Když ale dojde k nehodě, i jen lehké, zkomplikujeme si život. Musíme se dohadovat a dokazovat, kdo za nehodu mohl a kdo byl naopak jen nevinný účastník a také jak k celé nehodě došlo a proč. V takovýchto situacích pomohou kvalitní autokamery, které zaznamenávají vše, co se stalo po nastartování motoru. Máme tak k dispozici záznam, kterým můžeme podpořit své svědectví. Záleží ale na kvalitě samotného záznamu, proto se vyplatí investovat do kamer s moderními optickými komponenty a snímači, což zaruší vysokou kvalitu záznamu. Naopak u levných napodobenin kamer riskujeme, že záznam bude nedostačující a téměř nečitelný.

 

Včas zpomalit

I když se snažíme sebevíc dodržovat všechny předpisy, jezdit pouze povolenou rychlostí a dbát na bezpečnou jízdu, nikdo není bezchybný. Občasná nepozornost nebo pozdější stažení nohy z plynu nás může stát zbytečné pokuty a tahanice po úřadech třeba jen kvůli pár kilometrům za hodinu. Mnoho funkcí pro bezpečnost i prevenci mají moderní antiradary, které využívají mezinárodní GPS databázi stacionárních radarů. Navíc během jízdy bleskově detekují nejpoužívanější měřící zařízení a tak hlídají i naši pozornost a bezpečnou jízdu.

Pro klidnou jízdu pro nás i ostatní řidiče je potřeba soustředění a také dodržování pravidel silničního provozu. Pokud vás potká nemilá zkušenost, díky moderním technologiím si ušetříte mnoho starostí i času.